SPOTKANIE Z LEGENDĄ

W minionym tygodniu dzieci z oddziału przedszkolnego przeniosły się w magiczną krainę legend. Czytelnicza podróż po odległych, a często nawet magicznych krainach przysporzyła maluchom niebywałej radości. Za sprawą wychowawczyni grupy - Pani Marysi Chróścik - nasi milusińscy oprócz umiejętności uważnego słuchania ćwiczyli także swoją pamięć, koordynację ruchową oraz zdolności plastyczne. Po każdym wysłuchanym tekście dzieci wykonywały zadania pobudzające ich aktywność. Raz był to teatrzyk kukiełkowy, innym razem z kolei zabawy boiskowe. Tematem przewodnim każdej czynności była poznana wcześniej historia. Zajęcia przyniosły niebywały efekt, gdyż już dziś każdy z pięciolatków potrafi na podstawie tytułu opowiedzieć treść legendy, wymienić jej bohaterów, a nawet przywołać miejsca wydarzeń.

Poniższe zdjęcia przedstawiają królewski zamek. Dzieci samodzielnie wykonały go z kartonów. Ta niezwykła budowla obecnie ozdabiają salę przedszkolną i z pewnością niejednokrotnie posłuży jako rekwizyt sceniczny w kolejnych literackich zajęciach.