6 maja 2016r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia poświęcona 1050 rocznicy chrztu Polski oraz 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. To dwa najważniejsze wydarzenia w historii narodu polskiego.

966 r. - przyjęcie chrztu przez Mieszka I to początek istnienia państwa polskiego.

3 maja 1791 r. - uchwalenie postępowej Konstytucji - pierwszej w Europie i drugiej na świecie po konstytucji USA.

Uczniowie klas 4-6 przedstawili ważną i piękną lekcję historii. Zwrócili uwagę na to, że w dzisiejszych czasach nie jest łatwo być prawdziwym Polakiem. Szczególnie młodzi ludzie, żyjąc w zwariowanym tempie, negują wszelkie wartości, odrzucają jakiekolwiek formy czczenia przeszłości, wysuwając na pierwszy plan życie teraźniejszością. Nudzą ich wiece, apele, rocznice i święta narodowe. To po to przypominamy karty historii, by czerpać z nich siłę i mądrość - wartości, które pozwalały przetrwać wielu pokoleniom Polaków.

Akademię zakończyło odsłonięcie wystawy poświęconej dynastii Piastów. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonał Pan Sławomir Kobzda wraz z przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego - Oliwią Dziewińską.

Pamiętajmy, że naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości.