WITAMY W NASZEJ BAJCE

7 października uczniowie klasy IV rozpoczęli swoje spotkanie z niezwykłym profesorem Ambrożym Kleksem. Forma lekcji - tak jak i w znanej Akademii - była pełna niespodzianek. Czwartoklasiści zwiedzali szkołę oraz porównywali ją do baśniowego gmachu. Podczas "wycieczki" dzielili się swoimi spostrzeżeniami na temat lektury i zdobywali... piegi! Przemianie uległa klasowa lista obecności, gdyż zagościły na niej wyłącznie imiona rozpoczynające się literą "A". Największe emocje wzbudziła kuchnia Ambrożego Kleksa. Książkowy nauczyciel przygotowywał potrawy z magicznych szkiełek oraz sproszkowanych roślin. I my spróbowaliśmy z "niczego zrobić "coś"! Znajdujące się w kubkach rozdrobnione oraz nikomu (oprócz Profesora oczywiście) nieznane składniki zalaliśmy gorącą wodą i po szybkim wymieszaniu uzyskaliśmy... przepyszne kisiele!

Okazuje się, że niezwykle łatwo jest przenieść baśniową krainę do codziennej rzeczywistości. Wystarczą chęci i głowa pełna pomysłów!