AKADEMIA Z OKAZJI DNIA PAPIESKIEGO

25 października w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Papieskiego. Jego hasło przewodnie brzmiało: Jan Paweł II – przyjaciel dzieci.

Przedstawiony montaż słowno – muzyczny został przygotowany przez księdza Krzysztofa Lipińskiego. Uroczystość rozpoczęła się przypomnieniem fragmentów wywiadu dzieci z Janem Pawłem II. Następnie wszyscy zgromadzeni mieli okazję wysłuchać słów hymnu, który otwierał tegoroczne Światowe Dni Młodzieży.

Głównym przesłaniem spotkania było ukazanie Karola Wojtyły jako prawdziwego człowieka modlitwy, który staje się wzorem i nauczycielem. Przez swój przykład uczy, że trzeba wierzyć, działać, a w końcu modlić się.

Całość przedstawienia wzbogaciły pieśni religijne wykonane przez dzieci oraz nauczycieli. Warto nadmienić, iż szczególny nastrój wywołała ulubiona pieśń papieża pod tytułem „Barka” wykonana z udziałem publiczności.