Akademia z okazji rocznicy odzyskania niepodległości

10 listopada odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji święta 11 Listopada zwanego Świętem Niepodległości. W tym roku przypada 98 rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę wolności w 1918 roku, po 123 latach zaborów.

Program artystyczny przygotowany został przez uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum pod kierunkiem pań: Beaty Binkowskiej oraz Marleny Lubryki.

Uroczystość rozpoczęła się złożenia kwiatów i zniczy pod obeliskiem upamiętniającym poległych powstańców. Następnie wszyscy zgromadzeni przeszli do szkoły, gdzie wprowadzono sztandary i wspólnie odśpiewano hymn państwowy.

Scenariusz montażu słowno - muzycznego obejmował treści historyczne, pieśni oraz wiersze. W bardzo ciekawy i obrazowy sposób przedstawiono losy naszej Ojczyzny, począwszy od zaborów, aż po czasy współczesne. Występ uświetniony został przez recital szkolnego chóru.

Młodzież szkolna oraz zaproszeni goście z zainteresowaniem i w skupieniu obejrzeli oraz wysłuchali tej szczególnej lekcji historii.

Uroczystość połączona była z obchodami 750-lecia Siedlikowa.