DAR SERCA

Kilka dni temu pisaliśmy o akcji pt. "kilogramówki". Przypominamy, że jest to inicjatywa siostry zakonnej, która będąc na misji w Kenii postanowiła zadbać o podstawowe wyposażenie tamtejszych dzieci. Zgodnie z Jej prośbą uczniowie klasy III wraz z wychowawczynią - Panią Barbarą Szmaj - Szłapik - otworzyli swoje serca na potrzeby innych i zebrali podstawową odzież, której tak brakuje małym Kenijczykom. Dziś nasi szkolni Mikołajowie pakowali swoje upominki. Do prezentu dołączony został list. Oto jego treść:

" Droga Siostro,
Twój apel ogromnie nas poruszył. Jesteśmy dziećmi, tak jak i nasi rówieśnicy z Kenii. wszyscy mamy kochające rodziny i domy do których z przyjemnością wracamy. Warunki w jakich żyją mali Kenijczycy są dla nas zaskakujące. Jednogłośnie stwierdzamy, że chcemy pomóc! Mamy nadzieję, że utworzone przez nas "kilogramówki" będą miłym podarunkiem dla tamtejszych dzieci i wywołają uśmiechy na ich twarzach. Choć jesteśmy mali to jednak doskonale zdajemy sobie sprawę z tego jak ważna jest bezinteresowna pomoc i empatia. od tego przecież wszystko się zaczyna: "Ziarenko do ziarenka, kamyszek do kamyszka, cegiełka do cegiełki, zbudujemy nowy dom!"
Pozdrawiamy z zimowej Polski!

Uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej w Siedlikowie wraz z wychowawczynią"

Z niecierpliwością czekamy na odpowiedź Siostry!