ŚWIĘTO SZKOŁY

22 grudnia był dniem niezwykle ważnym dla uczniów i pracowników Szkoły Podstawowej w Siedlikowie. Obchodzono wtedy Święto Patrona Szkoły - Stanisława Mikołajczyka oraz Rocznicę Wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Uroczysta akademia kolejny raz przybrała formę programu telewizyjnego. Zaprzyjaźniony z Siedlikowem "dziennikarz" przybył do naszej placówki i na żywo relacjonował przebieg wydarzeń. Reżyserzy przedstawienia starali się przedstawić minione zdarzenia oraz osoby w sposób jak najbardziej przystępny dla młodego pokolenia. Nie zabrakło więc współczesnych klipów muzycznych oraz młodzieżowego slangu. Niespodzianką dla wszystkich gości były biało-czerwone serca, które każdy z zaproszonych z dumą prezentował. Spotkanie oprócz tematyki historycznej obfitowało także w aspekty świąteczne. Uczniowie klasy IV i V oraz członkowie szkolnego koła muzycznego zaśpiewali popularne kolędy, a także utwory bożonarodzeniowe. Akademia była doskonała lekcją historii. Sprzyjała wewnętrznym refleksjom związanym z dokonywaniem życiowych wyborów oraz skłaniała do zadumy nad zbliżającymi się Świętami. Z dumą możemy stwierdzić, że taka dawka muzyki, taka dawka wiedzy oraz taka dawka szkolnego humoru tylko w murach naszej szkoły, tylko z naszymi uczniami!

Dziękujemy naszym niesamowitym aktorom - Szymonowi Kowalskiemu, Mikołajowi Otwiasce, Kacprowi Sztukowskiemu, Kacprowi Jurdze, Jakubowi Kunz, Sebastianowi Sroczyńskiemu, Weronice Fiołce oraz Kacprowi Bąkowi - byliście wspaniali!

W rolę reżyserów przedstawienia wcielili się nauczyciele naszej szkoły: Pani Dominika Kuta, Pani Natalia Świstak - Trawińska oraz Pan Sławomir Kobzda.

Podziękowania dla Pani Małgorzaty Kucharskiej za pomoc w przygotowaniu dekoracji, Pani Marleny Lubryki za minirecital kolęd oraz dla Artura Matysa za obsługę sprzętu technicznego.