Komu w drogę, temu rower...

Wczoraj w naszej szkole odbyło się inspirujące spotkanie z bardzo ciekawym człowiekiem. Pan Piotr Strzyżysz przyjechał do nas, aby podzielić się swoimi wrażeniami z wypraw po różnych kontynentach. Warto wspomnieć, że ma on za sobą przejechane tysiące kilometrów na jednośladzie. W śniegu i upale spotyka dziesiątki ludzi na obu półkulach naszego globu. Sposób, w jaki potrafi o tym opowiadać, sprawia, że nasi uczniowie słuchali go na bezdechu. W ciągu tego spotkania wysłuchaliśmy, jaki ogromny bagaż wiedzy i doświadczeń może płynąć płynących z podróży. Pan Piotr z prawdziwą przyjemnością odpowiedział na wszystkie zadane mu pytania. Pewnie, gdyby nie ograniczenie czasowe zostałby z nami jeszcze dłużej. Nie ma się co jednak tym przejmować, gdyż w wyniku ogromnego zainteresowania tematem, stworzony zostanie cały cykl takich spotkań. Nie ulega wątpliwości, że podróże kształcą, ale ważniejszy przekaz rozmowy z panem Piotrem wybrzmiewał między wersami. Warto poznać człowieka nie po tym jak wygląda, lecz po tym, co zawiera jego wnętrze. Podroż uczy przede wszystkim pokory i odbywa się zawsze kosztem „czegoś”. Nie trzeba podróżować do Tybetu, aby otworzyć się na potrzeby innych, którzy stoją często za naszymi plecami. Podróżujemy całe życie, jednak podobnie jak pan Piotr sami wybieramy cel naszej wyprawy.