Młodzi patrioci

Szkoła Podstawowa w Siedlikowie bardzo uroczyście obchodziła 99 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Na wspanialej akademii nie zabrakło patriotycznych pieśni oraz informacji historycznych mających wpływ na przebieg wydarzeń z listopada i grudnia 1918 roku.

Pod okiem pani Beaty Binkowskiej młodzież stworzyła również film, który w formie serwisu informacyjnego przypomniał wszystkim o najważniejszych postaciach historycznych oraz za pomocą kroniki filmowej przeniósł publiczność do 1918 roku. Jak doszło do tego, że po 123 latach niewoli odzyskaliśmy niepodległość? Dlaczego tak istotną rolę odegrał Józef Piłsudski? Po naszej uroczystości takie pytania nie będą już dla nikogo wyzwaniem.

Na apelu szkolnym nie zabrakło również gości specjalnych. Byli nimi harcerze, którzy zaktywizowali uczniów do działania. Najmłodsze dzieci miały za zadanie odszukać ukryte na sali kartki. Było to wyzwanie, które zaangażowało nie tylko dzieci. Kolejna cześć konkurencji przeznaczona została dla młodzieży, która musiała ułożyć chronologicznie wydarzenia z odnalezionych kartek. Te liczne atrakcje pozwoliły naszym uczniom przypomnieć sobie wydarzenia historyczne i dobrze się przy tym bawić.

W ostatnim etapie uroczystości pani Marlena Lubryka wręczyła nagrody laureatom konkursów, które zostały zorganizowane z okazji miesiąca bibliotek. Wyróżniono również dziewczyny, angażujące się w szkolne słuchowiska dla przedszkolaków. Życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu swoich pasji.