Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start

Strona główna

 

 

 

 

 

Uwaga zastępstwa !

 


05.02.2018 r.

 


Pani Anna Wiśniewska-Polus


4. godz. kl. IV technika - matematyka pan S. Kobzda


5. godz. kl. V przyroda - matematyka pan S. Kobzda


7. godz. kl. VI przyroda - zajęcia odwołane

 

 

 

 

06.02.2018 r.


2. godz. kl. IV przyroda - przyroda pan S. Kobzda

 

4. godz. kl. VI technika - historia pani B. Binkowska


5. godz. kl. VI przyroda - j. angielski pani P. Witek

 

 

 

Artykuły

Kolorowe stroje, bajeczny wystrój i słodkości...

2018-02-16

W takiej aurze bawiły się 3-4 latki podczas balu karnawałowego. Były tu wróżki, księżniczki, policjanci, pojawił się też niejeden Spiderman i inne postaci ze znanych i lubianych bajek. Dzieci świętowały przy dźwiękach znanych przebojów. Nie zabrakło również konkursów i słodkiego poczęstunku.

 
Czytaj więcej o: Kolorowe stroje, bajeczny wystrój i słodkości...

W karnawale czas na bale...

2018-02-10

 

Wychowawcy grup przedszkolnych i klas I-III zorganizowali w naszej szkole wspaniały bal przebierańców. Na te kilka chwil dzieci wcieliły się w role wróżek, piratów, rycerzy i księżniczek. Karnawałowy bal przeniósł dziecięcą krainę wyobraźni do świata rzeczywistego. Dziewczynki porównywały i opisywały swoje kreacje, a chłopcy próbowali im zaimponować w roli niezwyciężonych bohaterów. W czasie zimowej aury szkoła wypełniła się radosną atmosferą beztroskiej zabawy. Dla uczestników zabawy przygotowano ciekawe konkurencje z muzyką, a w momentach wolnych od tańca, przebierańcy mogli się posilić i odpocząć. Pomimo że każdego dnia obserwuje się niezwykłość i kreatywności tych dzieci, to w takich momentach zaskakują nas swoją energią i zapałem do działania. Może warto im się przyjrzeć bliżej i czegoś się od nich nauczyć…

 
Czytaj więcej o: W karnawale czas na bale...

Pomocnicy Kupidyna !

2018-02-11

 

W piątek został rozstrzygnięty konkurs na najpiękniejszą kartkę walentynkową. Wzięły w nim udział dzieci z grup przedszkolnych oraz klas I-III. Kartki przybrały różne kształty i kolory. Każda z prac była wyjątkowa, a wykonane zostały z pomysłem i precyzją. Pani dyrektor Anna Wiśniewska-Polus postanowiła nagrodzić kreatywność dzieci. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy do fotorelacji z wydarzenia.

Czytaj więcej o: Pomocnicy Kupidyna !

Od Stasia do Stanisława, czyli uroczyste obchody Dnia Patrona!

2018-02-10

08.02.2018 r. cała społeczność szkolna uczciła pamięć o Stanisławie Mikołajczyku. Na tę uroczystość przygotowany został apel. W tym roku przybrał on dość niekonwencjonalną formę, która łączyła elementy wykładu, dramy, pantomimy i przedstawienia teatralnego. Połączenie tych wszystkich form spowodowało zainteresowanie w szerszej grupie odbiorców, gdyż w apelu uczestniczyli uczniowie od I kl. szkoły podstawowej do III gimnazjum. Całości towarzyszył odpowiednio dobrany podkład, złożony z różnych gatunków muzycznych. Celem przedstawienia było pokazanie chronologicznych wydarzeń z życia patrona szkoły. Dzieci miały okazję wcielić się w uczniów, rodziców, powstańców i polityków. Wszystkie role odgrywali aktorzy ze szkolnego koła teatralnego, a w postać Stanisława Mikołajczyka wcielił się Hubert Witoń z kl. IV. W końcowym etapie wszyscy uczestnicy wysłuchali przemówienia prezydenta Andrzeja Dudy, w którego wcielił się Stanisław Dorobek z kl. VII. Te kilka mądrych zdań przypomniało wszystkim o potrzebie szerzenia wartości patriotycznych, poszerzania wiedzy historycznej oraz kultywowania naszej rodzimej tradycji. Uroczystość przygotowana została przez Natalię Jańczak, Kingę Tekieli, Paulinę Witek i Sławomira Kobzdę.

Czytaj więcej o: Od Stasia do Stanisława, czyli uroczyste obchody Dnia Patrona!

Stop cyberprzemocy !

2018-02-04

Bardzo dużą zaletą jest uczęszczanie do szkoły, w której nie dochodzi do przemocy. Dzieci i młodzież jest uwrażliwiana na wszelkiego rodzaju przejawy agresji. Najpopularniejszą jej formą jest cyberprzemoc, przed którą tak często przestrzegają nas specjaliści w tej dziedzinie. W celu profilaktyki w tym zakresie zaproszono do szkoły aktorów teatralnych z Krakowa, którzy w formie wydłużonych scenek rodzajowych przedstawili realia cyberprzemocy. Treść pierwszego występu przygotowali dla dzieci młodszych, a klasom IV-VI i gimnazjum przedstawiono problem w bardziej dojrzałej wersji. Tego typu zabiegi mają na celu uwrażliwiać dzieci i młodzież na problemy współczesnego świata oraz podpowiadać, w jaki sposób powinno się z nimi walczyć. 

Czytaj więcej o: Stop cyberprzemocy !

Komu w drogę, temu rower...

2018-02-04

Wczoraj w naszej szkole odbyło się inspirujące spotkanie z bardzo ciekawym człowiekiem. Pan Piotr Strzyżysz przyjechał do nas, aby podzielić się swoimi wrażeniami z wypraw po różnych kontynentach. Warto wspomnieć, że ma on za sobą przejechane tysiące kilometrów na jednośladzie. W śniegu i upale spotyka dziesiątki ludzi na obu półkulach naszego globu. Sposób, w jaki potrafi o tym opowiadać, sprawia, że nasi uczniowie słuchali go na bezdechu. W ciągu tego spotkania wysłuchaliśmy, jaki ogromny bagaż wiedzy i doświadczeń może płynąć płynących z podróży. Pan Piotr z prawdziwą przyjemnością odpowiedział na wszystkie zadane mu pytania. Pewnie, gdyby nie ograniczenie czasowe zostałby z nami jeszcze dłużej. Nie ma się co jednak tym przejmować, gdyż w wyniku ogromnego zainteresowania tematem, stworzony zostanie cały cykl takich spotkań. Nie ulega wątpliwości, że podróże kształcą, ale ważniejszy przekaz rozmowy z panem Piotrem wybrzmiewał między wersami. Warto poznać człowieka nie po tym jak wygląda, lecz po tym, co zawiera jego wnętrze. Podroż uczy przede wszystkim pokory i odbywa się zawsze kosztem „czegoś”. Nie trzeba podróżować do Tybetu, aby otworzyć się na potrzeby innych, którzy stoją często za naszymi plecami. Podróżujemy całe życie, jednak podobnie jak pan Piotr sami wybieramy cel naszej wyprawy.

Czytaj więcej o: Komu w drogę, temu rower...

"Babciu, droga Babciu..."

2018-01-28

Tego dnia dzieci już od samego rana wyczekiwały przyjścia zaproszonych gości. Nasze przedszkolne Biedroneczki z szerokimi uśmiechami i radosnymi piosenkami rozpoczęły uroczystość przygotowaną z okazji Dnia Babci i Dziadka. Każde dziecko miało okazję, aby zaprezentować się w wierszu, tańcu czy śpiewie. Pomimo że przedszkolaki dopiero uczą się przekraczać granice wstydu, to na scenie zachowały się jak "mali profesjonaliści". Dzień Babci i Dziadka jest szczególnym świętem, które wywołuje bardzo dużo pozytywnych emocji, a z rozmowy z naszymi gośćmi wynika, że jest to dla nich ulubione święto w roku szkolnym.

 
Czytaj więcej o: "Babciu, droga Babciu..."

Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek

2018-01-28

Z wielką przyjemnością informujemy, że nasze zdolne uczennice wyśpiewały II miejsce w Powiatowym Konkursie Kolęd i Pastorałek, który odbył się w Kobylej Górze.

Do konkursu przygotowywał je pan Łukasz Guzenda. Gratulujemy dziewczynom i opiekunowi oraz życzymy dalszych sukcesów.

Czytaj więcej o: Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek

Przejdź do góry