Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start

Strona główna

 

 

Drodzy uczniowie! 


Podajemy zmiany w odwozach autobusowych:

 

 

poniedziałek: dla wszystkich uczniów 14:30


wtorek: dla wszystkich uczniów 12:30


środa: dzień wolny od zajęć


czwartek: dla wszystkich uczniów 12:30


piątek: dla wszystkich uczniów 12:30

 


Artykuły

Bo to nasza bajka właśnie...

2018-06-21

Nasi teatralni artyści dołożyli wszelkich starań, aby umilić przedszkolakom oczekiwanie do wakacji. Od dłuższego czasu kółko teatralne pracowało nad autorskim scenariuszem bajki. Młodzi aktorzy odwołali się do klasyków i postanowili wystawić „Królewnę Śnieżkę w nowej odsłonie”. Panująca na sali cisza jest chyba najlepszym dowodem zainteresowania przedszkolaków. To ciekawe, że pomimo wysoko rozwiniętych technologii nasze dzieci nadal pragną przenosić się do świata, w którym dobro pokonuje wszystkie przeciwności. Gratulacje dla wszystkich uczniów, którzy chcą i potrafią pokazać się z tej „lepszej strony mocy”. Opiekunem szkolnego kółka teatralnego jest pani Natalia Jańczak.

Czytaj więcej o: Bo to nasza bajka właśnie...

Wszystko jest fizyką!

2018-06-21

Każdy przedmiot może być interesujący, trzeba jednak wyjść poza schemat myślenia, aby zainteresować i zaskoczyć młodego odbiorcę. Nasi ochotnicy doświadczyli na własnej skórze, jak imponujące zjawiska mogą występować w świecie fizyki. Miejmy nadzieję, że „Eduevent” pobudził ducha przyszłych odkrywców!

Czytaj więcej o: Wszystko jest fizyką!

Konkurs Biblijny z Ewangelii Świętego Łukasza

2018-06-21

Uczniowie klasy IV : Kacper Nieruchalski, Bartłomiej Kubczak i Hubert Witoń zajęli III miejsce w II etapie Konkursu Biblijnego z Ewangelii Świętego Łukasza, który odbył się

14 czerwca  w Szkole Podstawowej nr 3 w Ostrzeszowie. Opiekunem naszych reprezentantów była pani Aneta Szmaj. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Czytaj więcej o: Konkurs Biblijny z Ewangelii Świętego Łukasza

Trzecioklasiści na rajdzie rowerowym

2018-06-21

Pokazali klasę !!!

2018-06-10

Pokazali klasę !!!

Nasi mali ratownicy stanęli dziś na wysokości zadania! 
Wszystkie drużyny włożyły bardzo dużo wysiłku intelektualnego i fizycznego, aby posiąść jeszcze lepsze umiejętności w ratowaniu drugiego człowieka. Dziękujemy wszystkim sponsorom, którzy ufundowali nagrody. Cieszymy się, że dzięki przychylności dyrekcji naszej szkoły oraz wsparciu opiekunów mogliśmy przyczynić się do takich powiatowych przedsięwzięć. Cała uroczystość odbyła się z inicjatywy pani Barbarze Szmaj- Szłapik, której ratownictwo medyczne jest niezwykle bliskie. Zapraszamy do fotorelacji!

Czytaj więcej o: Pokazali klasę !!!

Historyczno-sportowe zwycięstwo !

2018-06-07

W dniu 25 maja br. odbył się po raz szósty Konkursu Wiedzy o Regionie „MOJA MAŁA OJCZYZNA” organizowany przez Stowarzyszenie „Forum Rozwoju Ziemi Ostrzeszowskiej” . Celem konkursu jest promocja ziemi ostrzeszowskiej, poznanie jej historii i i bogatych tradycji. Zawodnicy odpowiadali na pytania, rysowali, odgrywali scenki oraz uczestniczyli w konkurencjach sportowych. W rywalizacji wzięło udział 10 drużyn ze wszystkich szkół podstawowych gminy Ostrzeszów. Nasz zespół w składzie: Aleksandra Kędzia, Nikola Kozłowska, Julia Łopata, Weronika Fiołka, Katarzyna Gruchot, Miłosz Gąsiorek, Miłosz Woźniak, Stanisław Dorobek, Szymon Kowalski pod opieką p. Beaty Binkowskiej zajął I miejsce.
Konkurs został poprzedzony jednodniową wycieczką, która była niezwykłą lekcją historii. Uczniowie zwiedzili Muzeum Ziemi Wieluńskiej w którym znajdują się zbiory archeologiczne, etnograficzne i historyczne. Dalsza trasa wycieczki przebiegała przez miejsca upamiętniające krwawe wydarzenia (zwłaszcza mordy na ludności cywilnej) z pierwszych dni września 1939r.: Wyszanów, Torzeniec i Wygodę Tokarską. Ostatnim punktem programu był pobyt 
w Doruchowie przy grobowcu, w którym pochowany jest Stanisław Thiel-dowództwo sił na odcinku ostrzeszowsko-kępińskim w czasie powstania wielkopolskiego.
Organizatorom konkursu i wycieczki dziękujemy za wspaniałą lekcję historii.

Czytaj więcej o: Historyczno-sportowe zwycięstwo !

Mamy coś z orłów

2018-06-03

28 maja 2018 roku obchodziliśmy Dzień Dziecka połączony z Dniem Patrona - ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego. Rada Rodziców sfinansowała uczniom wyjazd do kina na film "Moja Miłość". Był to fabularna opowieść o Rachel Joy Scott – pierwszej (spośród 13) ofiary strzelaniny w Columbine High School, która miała miejsce 20 kwietnia 1999 roku. Film powstał w oparciu o historię Rachel, a także odnalezionych po śmierci pamiętników dziewczyny, będących niezwykłym świadectwem wiary, tęsknoty za Bogiem, religijnych poszukiwań i nastoletnich rozterek. Z głowami pełnymi osobistych przemyśleń przeszliśmy do kościoła pod wezwaniem Świętej Jadwigi Królowej na Mszę Świętą, którą w intencji uczniów i nauczycieli naszej szkoły odprawił ksiądz proboszcz kanonik Piotr Kowalek. W homilii przedstawił kilka ciekawych faktów z życia młodej Jadwigi i zachęcił do naśladowania jej postawy i relacji z Bogiem. 
28 maja - w 37 rocznicą śmierci Prymasa Tysiąclecia młodzież naszej szkoły miała okazję poznać fakty z życia dwóch młodych osób, swoich rówieśniczek- młodej Amerykanki Rachel i Świętej Królowej Jadwigi. Życzymy naszym uczniom, aby mieli odwagę rozwijać w sobie wszystkie piękne i szlachetne cechy, podobnie, jak robiły to poznane dziewczęta. Niech w tym kształtowaniu wspiera prymas Wyszyński, któremu zależało na motywowaniu młodzieży do dobrego życia, gdy wypowiadał słynne słowa: 
"Tylko orły szybują nad graniami i nie lękają się przepaści, wichrów i burz. Musicie mieć w sobie coś z orłów! – serce orle i wzrok orli ku przyszłości. Musicie ducha hartować i wznosić, aby móc jak orły przelatywać nad graniami w przyszłość naszej Ojczyzny."
Obchody Dnia Patrona w najbliższych dniach podsumuje i zakończy interaktywna gra - quiz "kahoot" dotyczącego życia Kardynała Wyszyńskiego.

Czytaj więcej o: Mamy coś z orłów

Przygodo, trwaj!

2018-06-03

28-30.05.2018 r. w naszej szkole została zorganizowana wycieczka do Wisły. Wzięły w niej udział klasy IV-VII. Dzieci mogły zobaczyć, jak piękne widoki roztacza okolica Beskidu Śląskiego. Już pierwszego dnia zobaczyliśmy skocznię Adama Małysza, zaporę Wisła Czarne oraz zamek prezydenta RP. Dzień zakończyliśmy wspólną zabawą przy rytmach disco, a już następnego dnia zdobyliśmy szczyt Skrzyczne (1257 m n.p.m.) i zapoznaliśmy sie z podstawami surviwalu w czasie ulewy w górach. Ostatni dzień przyniósł nam szereg niespodzianek, ponieważ podziwialiśmy piękne okolice Koniakowa, dowiedzieliśmy się jak wygląda produkcja wełny, czym kuszą przysmaki górskiej bacówki oraz zobaczyliśmy trofea Adama  Małysza. Trzeba przyznać, że Wisła zaskoczyła nas swoją gościnnością i zapewniła szereg wspaniałych atrakcji. 

Czytaj więcej o: Przygodo, trwaj!

Przejdź do góry