Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start

Strona główna

 

 

 

A CZY TY ODWIEDZIŁEŚ JUŻ BIBLIOTEKĘ SZKOLNA??

 

 

 

 

 

 

 

 Rozkład zajęć oraz autobusów do pobrania w zakładce:

 

PLAN LEKCJI

 

 

 

Artykuły

AKADEMIA Z OKAZJI DNIA PAPIESKIEGO

2016-10-26

25 października w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Papieskiego. Jego hasło przewodnie brzmiało: Jan Paweł II – przyjaciel dzieci.

Przedstawiony montaż słowno – muzyczny został przygotowany przez księdza Krzysztofa Lipińskiego. Uroczystość rozpoczęła się przypomnieniem fragmentów wywiadu dzieci z Janem Pawłem II. Następnie wszyscy zgromadzeni mieli okazję wysłuchać słów hymnu, który otwierał tegoroczne Światowe Dni Młodzieży.

Głównym przesłaniem spotkania było ukazanie Karola Wojtyły jako prawdziwego człowieka modlitwy, który staje się wzorem i nauczycielem. Przez swój przykład uczy, że trzeba wierzyć, działać, a w końcu modlić się.

Całość przedstawienia wzbogaciły pieśni religijne wykonane przez dzieci oraz nauczycieli. Warto nadmienić, iż szczególny nastrój wywołała ulubiona pieśń papieża pod tytułem „Barka” wykonana z udziałem publiczności.

Czytaj więcej o: AKADEMIA Z OKAZJI DNIA PAPIESKIEGO

W KRAINIE CHLEBA I BUŁECZKI

2016-10-21

18 października br. uczniowie klasy pierwszej wraz z paniami: Renatą Cempel i Pauliną Kinastowską uczestniczyli w „przepysznych zajęciach” w Gospodarstwie Rolnym Pani Aleksandry Brylewskiej-Błoch w Komorowie.
Dzieci miały możliwość poznania prawdziwej historii produkcji pieczywa w dawnych czasach, a dzięki wielu prezentacjom zdjęć oraz prawdziwych eksponatów urządzeń wykorzystywanych w gospodarstwach domowych, poczuć ten niepowtarzalny klimat.
Pani Ola zadbała o każdy szczegół zajęć; najpierw dzieci rozpoznawały i nazywały rodzaje zbóż, z których najczęściej produkujemy chleb i bułeczki. Następnie smakowały płatki zbożowe i przesiewały mąkę przez tradycyjne sito. Mogły również doświadczyć, jak pachnie prawdziwy zakwas chlebowy.
Kolejny etap pracy to przygotowanie ciasta, formowanie bułeczek do wypieku oraz dekorowanie ulubionymi ziarenkami.
Po ciężkiej aczkolwiek ekscytującej pracy czekały na wszystkich gości „swojskie smakołyki”. Na ogromnych paterach naprzemiennie poukładane chlebki z masełkiem, białym serem lub powidłami, a także ze smalcem i ogórkiem kwaszonym. Na deser: kawa zbożowa z mlekiem oraz śliwkowym oczkiem spoglądające drożdżówki i ciasto drożdżowe. Żelazną zasadą gospodyni tego swojskiego i pięknego miejsca jest samodzielne przygotowywanie potraw
z produktów własnej uprawy i hodowli.
Na zakończenie oprócz pamiątkowych zdjęć, dzieci pełne wrażeń wykonały rysunki, którymi obdarowały Panią Olę.

Czytaj więcej o: W KRAINIE CHLEBA I BUŁECZKI

BICIE REKORDU GUINNESSA

2016-10-21

17 października nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji bicia rekordu Guinness World Records w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej prowadzonej przez jak największą ilość osób! Akcję po raz czwarty zorganizowała Fundacja WOŚP, w ramach realizacji Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować".

Cały dzień obfitował w liczne atrakcje! Pierwszą z nich był pokaz służb ratowniczych odbywający się na boisku szkolnym. Zaproszeni goście podczas pozoracji wypadku przekazali zgromadzonym uczniom i nauczycielom najważniejsze informacje dotyczące zachowania oraz pomocy w trakcie takiego zdarzenia. Kolejnym punktem były spotkania z reprezentantami: Policji, Straży Pożarnej oraz Pogotowia Ratunkowego. Dzieci z wielkim skupieniem słuchały udzielanych rad, brały udział w dyskusji, a także miały okazję uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania.

Wielkie poruszenie nastąpiło o godzinie 12:00, gdy oficjalnie rozpoczęto bicie rekordu! Wyznaczone grupy uczniów oraz zaproszeni goście z miejsca przystąpili do działania. Całości akcji przyglądali się niezależni sędziowie, którzy skrupulatnie liczyli ilość wykonywanych ucisków i wdechów. Godzinę 12:35, czyli oficjalny czas zakończenia wydarzenia obwieścił dźwięk dzwonka.

Głównym organizatorem całej akcji była Pani Barbara Szmaj - Szłapik. To dzięki Jej staraniom i pomysłom szkoła od kilku lat aktywnie uczestniczy w wydarzeniach związanych z udzielaniem pierwszej pomocy, bierze udział w licznych imprezach i konkursach.

W biciu rekordu w resuscytacji krążeniowo - oddechowej udział brali:
- uczniowie Szkoły Podstawowej im. Stanisława Mikołajczyka w Siedlikowie;
- uczniowie Gimnazjum im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Siedlikowie;
- harcerze: Zastęp Medyczny z 1 Szczepu Ziemi Mikstackiej;
- drużyna młodzieżowa OSP Siedlików.

Wśród osób kibicujących naszemu wyzwaniu znaleźli się:
- Mariusz Witek - Burmistrz Miasta i Gminy Ostrzeszów;
- Sabina Dachowska - przedstawiciel europosła Andrzeja Grzyba;
- Marcin Świtoń - radny Rady Miasta;
- Dorota Dera - sołtys Siedlikowa;
- Grzegorz Pawłowski - naczelnik OSP Siedlików;
- Aneta Pawlarczyk - Świtoń oraz Katarzyna Kozłowska - przedstawicielki Gminnego Wydziału Promocji i Rozwoju Miasta;
- mł. asp. Magdalena Hańdziuk - przedstawicielka Policji;
- Albert Warszawski oraz Krzysztof Duchnik - przedstawiciele Straży Pożarnej;
- Mariusz Ratajczak - ratownik medyczny. który był instruktorem podczas wydarzenia.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom akcji! Jesteśmy wdzięczni za okazaną pomoc oraz współpracę!

Czytaj więcej o: BICIE REKORDU GUINNESSA

Dzień Edukacji Narodowej

2016-10-21

14 października w naszej szkole odbyło się podwójne święto. Swój wielki dzień miało dwóch pierwszaków, którzy w obecności dumnych rodziców złożyły ślubowanie i zostali przyjęci do szkolnej rodziny. Cała szkolna społeczność obchodziła także Dzień Edukacji Narodowej, z okazji którego pan dyrektor Sławomir Kobzda wręczył doroczne nagrody przyznawane nauczycielom za ich pracę i osiągnięcia.

Na widowni zasiedli nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, uczniowie oraz rodzice. Przed złożeniem ślubowania dzieci z kółka teatralnego wystąpiły w specjalnym wydaniu szkolnego koncertu życzeń podczas którego nauczyciele i pracownicy obsługi otrzymali kwiaty, laurki oraz drobne upominki. Nieodłącznym elementem tej uroczystości było wręczenie Nagrody Dyrektora. W tym roku wyróżnione zostały następujące osoby: pani Paulina Kinastowska, pani Dorota Surowiec, pan Paweł Kupiec oraz pan Czesław Myja. Z kolei Nagrodę Burmistrza Miasta i Gminy Ostrzeszów otrzymała pani Barbara Szmaj - Szłapik.

Ważnym elementem uroczystości było także ślubowanie dwóch pierwszoklasistów. Tekst przyrzeczenia i ślubowania odczytała wychowawczyni klasy - pani Renata Cempel. Spotkanie zakończyły prezenty od rodziców i klas składane na ręce chłopców.

W imieniu nauczycieli oraz społeczności szkolnej życzymy uczniom klasy pierwszej powodzenia i samych sukcesów w nauce!

Czytaj więcej o: Dzień Edukacji Narodowej

Przedstawienie profilaktyczne "Karolina"

2016-10-21

11 października do naszej szkoły przybyli zaprzyjaźnieni z placówką aktorzy z Krakowskiego Centrum Profilaktyki. Goście wystawili spektakl pt. "Karolina". Inspiracją do jego powstania była książka Antoine’a de Saint-Exupéry’ego pt. „Mały książę”. Problematyka przestawienia dotyczyła relacji dzieci z rodzicami, buntu nieletnich oraz trudu związanego z poszukiwaniem szczęścia.

Główna bohaterka Karolina jest młodą dziewczyną, która coraz częściej nie zgadza się ze swoimi rodzicami w różnych kwestiach. Pewnego dnia postanawia uciec z domu, aby poznać innych dorosłych i dowiedzieć się na czym polega ich życie. Na początku poznaje apodyktycznego, wysoko postawionego urzędnika, który nie słucha nikogo, nie mówiąc już o dyskusji.

Uczniowie z zaciekawieniem obejrzeli przedstawienie, a następnie wzięli udział w dyskusji dotyczącej postępowania głównej bohaterki. Udział w wydarzeniu wzięły także dzieci z pobliskiej Szkoły Podstawowej w Potaśni.

Za zorganizownie spotkania dziękujemy Pani Edycie Polus.

Czytaj więcej o: Przedstawienie profilaktyczne "Karolina"

WITAMY W NASZEJ BAJCE

2016-10-21

7 października uczniowie klasy IV rozpoczęli swoje spotkanie z niezwykłym profesorem Ambrożym Kleksem. Forma lekcji - tak jak i w znanej Akademii - była pełna niespodzianek. Czwartoklasiści zwiedzali szkołę oraz porównywali ją do baśniowego gmachu. Podczas "wycieczki" dzielili się swoimi spostrzeżeniami na temat lektury i zdobywali... piegi! Przemianie uległa klasowa lista obecności, gdyż zagościły na niej wyłącznie imiona rozpoczynające się literą "A". Największe emocje wzbudziła kuchnia Ambrożego Kleksa. Książkowy nauczyciel przygotowywał potrawy z magicznych szkiełek oraz sproszkowanych roślin. I my spróbowaliśmy z "niczego zrobić "coś"! Znajdujące się w kubkach rozdrobnione oraz nikomu (oprócz Profesora oczywiście) nieznane składniki zalaliśmy gorącą wodą i po szybkim wymieszaniu uzyskaliśmy... przepyszne kisiele!

Okazuje się, że niezwykle łatwo jest przenieść baśniową krainę do codziennej rzeczywistości. Wystarczą chęci i głowa pełna pomysłów!

Czytaj więcej o: WITAMY W NASZEJ BAJCE

Obchody Dnia Chłopca

2016-10-06

W miniony piątek od samego rana nasza szkoła zaroiła się od.... much i muszek! Całe szczęście tylko w znaczeniu przenośnym! Był to efekt kolejnej akcji Samorządu Uczniowskiego. Z okazji Dnia Chłopca chętni uczniowie mieli za zadanie przystroić swoje szyje w wielobarwne muszki. Jak się okazało - pomysły dzieci i ich rodziców przerosły nasze oczekiwania! Każda z klas, która wzięła udział w zabawie otrzymała pamiątkowe dyplomy. Dodatkowo wybrano najpiękniejsze SZKOLNE MUSZKI. Tym tytułem zostali uhonorowani: Aleksandra Błoch z grupy przedszkolnej "Motylki" oraz Oskar Chmieliński z klasy III. Ale to nie koniec atrakcji! Wszyscy chłopcy otrzymali dziś niespodzianki przygotowane przez swoje klasowe dziewczęta. Wybuchom radości nie było końca!

Czytaj więcej o: Obchody Dnia Chłopca

Żegnaj lato na rok!

2016-10-06

W miniony czwartek uczniowie klasy II wraz z wychowawczynią Panią Małgorzatą Kucharską oraz rodzicami pożegnali lato. Podczas wspólnego spotkania przygotowali pokaz mody - wielobarwne suknie zagościły na szkolnym deptaku. Kolejną atrakcją była gra w gigantyczne bierki. Lecz na tym nie koniec! Punktem kulminacyjnym tego pięknego dnia okazały się zawody w ... puszczaniu latawców. Pogoda dopisała - było wietrznie - i niebo zaroiło się od kolorowych "zabawek". Na zakończenie wszyscy uczestnicy zgromadzili się wokół ogniska i ze smakiem zjedli upieczone kiełbaski.

Czytaj więcej o: Żegnaj lato na rok!

Przejdź do góry