Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start

Strona główna

 

 

 

 

Od 1 lutego (poniedziałek) obowiązuje

 

 

NOWY PLAN LEKCJI!

 

 

 

(do pobrania w zakładce "PLAN LEKCJI")

 

 

 

 

 

 

 

Artykuły

KARNAWAŁ 2016

2016-02-04

4 lutego był niewątpliwie dniem pełnym wrażeń dla uczniów naszej Szkoły. Sala gimnastyczna wyglądała inaczej niż na co dzień, zamieniła się w prawdziwą salę balową. Udekorowana kolorowymi balonami zachęcała do wesołej zabawy.
W szkole zaroiło się od Spidermanów, piratów, rycerzy, kowbojów rodem z Dzikiego Zachodu, klaunów, wróżek... Stroje były barwne, oddawały nawet najdrobniejsze szczegóły wybranej postaci. Niektórzy byli nie do poznania, inni budzili podziw, a niekiedy nawet przerażenie. Wszyscy bawili się znakomicie, bo humor dopisywał zarówno uczniom jak i nauczycielom. Dorośli bawili się wspólnie z dziećmi. Były korowody, kółeczka i tańce w parach. O oprawę muzyczną zadbali chłopcy z klasy VI.                          Po intensywnej zabawie wszyscy zgromadzeni obdarowani zostali balonami i .... pączkami, które dziś gościły na wszystkich stołach. :))

Czytaj więcej o: KARNAWAŁ 2016

PLAN ZAJĘĆ OBOWIĄZUJĄCY OD 1 LUTEGO!

2016-01-29

ZAJĘCIA Z PIERWSZEJ POMOCY

2016-01-15

Już niebawem ferie! Spędź je aktywnie!

W imieniu Pani Barbary Szmaj - Szłapik zapraszamy wszystkich uczniów naszej Szkoły do udziału w zajęciach dotyczących udzielania pierwszej pomocy.

Zaczynamy już w poniedziałek o godzinie 10:00!

I Ty dołącz do grona MAŁYCH RATOWNIKÓW!

Czytaj więcej o: ZAJĘCIA Z PIERWSZEJ POMOCY

BEZPIECZNE FERIE

2016-01-15

Wakacje zimowe już tuż, tuż. Wreszcie będziesz miał mnóstwo czasu wolnego tylko dla siebie.Ferie są po to, abyś odpoczywał, bawił się, realizował swoje zainteresowania, na które w okresie nauki brakuje Ci czasu. Nie wolno Ci jednak zapominać o bezpieczeństwie. Przeczytaj kilka rad, które pozwolą Ci spędzić ten czas w sposób miły i BEZPIECZNY !

Jeśli jedziesz na zimowisko – to wspaniale. Poznasz wiele ciekawych miejsc, nowe koleżanki i kolegów. Opiekunowie zapewnią Ci wiele atrakcji i bezpieczeństwo. Słuchaj ich i nie oddalaj się z miejsca zabawy bez ich wiedzy. Wrócisz do domu z głową pełną niezapomnianych wrażeń.

Nie wyjeżdżasz na zimowisko? - To też dobrze. Twoje otoczenie i Twój dom też są ciekawe. Będziesz miał co robić. Czasami jednak zostaniesz w domu sam. Dla własnego bezpieczeństwa zamknij drzwi od wewnątrz. W czasie nieobecności rodziców lub opiekunów nie wpuszczaj nikogo do mieszkania, bez względu na to, za kogo się podaje (np.: policjanta, listonosza czy znajomego rodziców). Nie otwieraj drzwi, żeby sprawdzić, czy osoba pukająca już odeszła.

Jeśli będziesz bawić się poza domem – pamiętaj!!!

KLUCZE do mieszkania chowaj pod ubraniem,
NIE podawaj nikomu swojego adresu zamieszkania,
NIE opowiadaj o wyposażeniu domu i zasobach majątkowych rodziny,
NIE ufaj osobom obcym,
NIE bierz od nich proponowanych słodyczy,
NIE korzystaj z ich zaproszenia na spacer lub do domu,
NIE wsiadaj do samochodu osób nieznajomych,
BAW się tylko w miejscach przeznaczonych do zabawy,
NIE rzucaj śnieżkami w pieszych, samochody lub okna,
NIE ślizgaj się na zamarzniętym stawie lub rzece,
NIE zjeżdżaj na sankach na ulice i torowiska,
NIE doczepiaj sanek do samochodu,
NIE oddalaj się z miejsca zabawy bez wiedzy rodziców lub opiekunów.
W razie potrzeby dzwoń pod numery alarmowe:

999 – pogotowie ratunkowe

998 – straż pożarna

997 – policja

112 – telefon alarmowy

Czytaj więcej o: BEZPIECZNE FERIE

PROGRAM PÓŁKOLONII ZIMOWYCH W ŚWIETLICY ŚRODOWISKOWEJ W SIEDLIKOWIE

2016-01-15

Pani Marysia i Pani Ewa zapraszają dzieci do aktywnego wypoczynku podczas ferii zimowych!

Ciekawe zajęcia, dobre humory oraz moc niezapomnianych wrażeń - to wszystko czeka na uczestników spotkań!

Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Czytaj więcej o: PROGRAM PÓŁKOLONII ZIMOWYCH W ŚWIETLICY ŚRODOWISKOWEJ W SIEDLIKOWIE

SNOWBALL FIGHT, czyli przygotowania do ferii!

2016-01-15

Zima zaskoczyła drogowców, ale nie uczniów naszej Szkoły! Właściciele kolorowych szalików, czapek i rękawiczek tylko czekali, aż spadnie z nieba biały puch i będą mogli aktywnie spędzić czas na zimowych harcach. W "białych zabawach" w szczególny sposób wykazali się uczniowie klasy VI, którzy z zapałem toczyli śnieżne bitwy oraz... lepili bałwany! Chwile spędzone na boisku były także doskonałą okazją do przypomnienia podstawowych zasad bezpieczeństwa obowiązujących podczas zaczynających się już jutro ferii zimowych. Pamiętajmy, aby podczas zabawy dbać o bezpieczeństwo swoje i innych!

Czytaj więcej o: SNOWBALL FIGHT, czyli przygotowania do ferii!

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

2016-01-15

Na nasze smutki mają słodkie i pyszne rozwiązanie, znajdą radę na każde zmartwienie - to nasze kochane Babcie i niezastąpieni Dziadkowie. 21 oraz 22 stycznia to szczególne dni w roku, w których możemy wyrazić naszą wdzięczność za Ich trud i oddanie oraz wszystko to, co od Nich otrzymujemy.

15 stycznia w oddziale przedszkolnym zorganizowana została uroczystość z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka, na którą licznie przybyli Babcie i Dziadkowie pięciolatków. Dzieci przygotowały dla Nich, pod czujnym okiem Pani Marysi, przedstawienie podczas którego recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Dziadkowie ze wzruszeniem przypatrywali się występom swoich wnucząt, nagradzając ich gromkimi brawami, nie kryli także wzruszenia podziwiając prezentacje swoich "skarbów”. Na koniec uroczystości dzieci wręczyły zaproszonym gościom laurki, obdarowały ich także gorącymi całusami. Po części oficjalnej wszyscy zostali zaproszeni na kawę, herbatę i słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców.

To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze Babć oraz Dziadków ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.

Czytaj więcej o: DZIEŃ BABCI I DZIADKA

E-PODRĘCZNIKI

2016-01-15

Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej szkoła zachęca uczniów i ich rodziców do korzystania z zasobów strony internetowej https://www.epodreczniki.pl/, na której znajdują się dopuszczone do użytku szkolnego bezpłatne e-podręczniki. Wzbogaca je ponad 3000 dodatkowych zasobów. To pomoce dydaktyczne, atrakcyjne dla uczniów m.in. ze względu na materiały multimedialne, ćwiczenia interaktywne, które od razu dostarczają uczniowi informację zwrotną, pozwalają na samodzielną pracę w domu.

Czytaj więcej o: E-PODRĘCZNIKI

Przejdź do góry

Sponsorzy nagród w konkursie "Szkolnastrona Roku 2014"

Megamatma