Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start

Strona główna

 

 

 

 

 

RUSZA II EDYCJA GMINNEGO KONKURSU "JESTEM MAŁYM RATOWNIKIEM"!

 

Zapisy trwają!

 

Formularz zgłoszenia oraz regulamin do pobrania w zakładce

 

II GMINNY KONKURS "JESTEM MAŁYM RATOWNIKIEM"

 

Zachęcamy uczniów i nauczycieli do wspólnej zabawy!

 

 

 

  

 

 

Artykuły

KOLEJNY SUKCES NASZYCH UCZNIÓW!

2016-04-27

Z dumą informujemy, że trzy uczennice naszej szkoły: Oliwia Dziewińska, Weronika Fiołka oraz Aleksandra Danielska zajęły 5. miejsce w pisemnych eliminacjach X Ogólnopolskiego Konkursu "Ratujemy Życie". Dziewczęta przygotowywały się pod czujnym okiem Pani Barbary Szmaj - Szłapik.

Gratulujemy wysokiej lokaty i życzymy powodzenia podczas finału, który odbędzie się 21 maja w Bydgoszczy!

Czytaj więcej o: KOLEJNY SUKCES NASZYCH UCZNIÓW!

KONKURS W NIEDŹWIEDZIU

2016-04-27

26 kwietnia reprezentantki naszej szkoły: Aleksandra Cempel, Amelia Otwiaska oraz Anna Pietralczyk wzięły udział w XV Międzyszkolnym Konkursie Przyrodniczo - Ekologicznym pod hasłem "Z przyrodą za pan brat", który odbył się w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Niedźwiedziu. Dziewczęta dzielnie rywalizowały, czym zasłużyły na dyplomy i drobne upominki.

Opiekunem drużyny była Pani Dorota Surowiec.

Czytaj więcej o: KONKURS W NIEDŹWIEDZIU

W KRAINIE LITER

2016-04-27

Od września dzieci z oddziału przedszkolnego przeżywają niezwykłą podróż po krainie liter. Nasz szkolny fotograf skorzystał z okazji i wybrał się wraz z nimi w odwiedziny do literki "B". Maluchy zapoznały się z jej wyglądem oraz wspólnie wymieniały wyrazy, w których słychać daną głoskę. Wykorzystując ruch i swoje ciała tworzyły kształt litery za pomocą dłoni oraz... czekoladowego kremu, którego nie omieszkali spróbować.! Następnie wyćwiczeni manualnie zasiedli do swoich stolików przy których dzielnie wykonywali zaplanowane zadania. Spotkanie z literką "B" zakończyła zabawa na świeżym powietrzu. Duma rozpiera zarówno przedszkolaków, jak i ich wychowawczynię - Panią Marię Chróścik, gdyż prowadzona nauka poprzez zabawę przynosi zakładane rezultaty.

Czytaj więcej o: W KRAINIE LITER

NASZE MEDALISTKI!

2016-04-27

W minioną niedzielę odbył się 52. CROSS Ostrzeszowski. Wśród licznego grona biegaczy znalazły się także uczennice naszej szkoły - Oliwia i Nikola Kozłowskie. Dziewczęta uzyskały wysokie lokaty. Oliwia zajęła IV miejsce w biegu na 800 metrów, natomiast Nikola zajęła V miejsce w biegu na 1000 metrów.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Czytaj więcej o: NASZE MEDALISTKI!

DNI KULTURY SZKOLNEJ 2016

2016-04-27

DNI KULTURY SZKOLNEJ 2016

Dobiegł końca przegląd twórczości szkolnej organizowany przez Ostrzeszowskie Centrum Kultury. Nasza szkoła ma się czym chwalić!

Przypominamy, iż kolejny raz stanęliśmy na podium w rywalizacji teatralnej i zajęliśmy wysokie II miejsce!

Medal w konkursie recytatorskim zdobył Stanisław Dorobek zajmując III lokatę!

Gratulacje należą się również Klaudii Gąsiorek, która otrzymała wyróżnienie.

W podanych konkurencjach uczniów przygotowywała Pani Paulina Kinastowska.

Czytaj więcej o: DNI KULTURY SZKOLNEJ 2016

DZIEŃ ZIEMI

2016-04-24

22 kwietnia obchodzony jest Dzień Ziemi. Jego celem jest popularyzowanie postaw proekologicznych oraz uświadamianie społeczeństwu, jakie zagrożenia wiążą się z rozwojem przemysłu. W Polsce po raz pierwszy zorganizowano go w 1990. Jak co roku uczniowie naszej szkoły również brali udział w obchodach tak ważnego dla nas ekologicznego święta.
Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I-III uczestniczyli w spotkaniu z Panem Robertem Migułą - nauczycielem fizyki z Zespołu Szkół Nr 2 w Ostrzeszowie. Gość wraz ze swoim pomocnikiem zabrał wszystkich zgromadzonych w podróż do krainy niezwykłych eksperymentów i doświadczeń. Badanym czynnikiem był ciekły azot, który w warunkach normalnych jest bezbarwnym i bezwonnym gazem. Stanowi on 78% powietrza atmosferycznego. Zaprezentowano kilka ciekawych doświadczeń. Oto niektóre z nich: polanie balonów z tlenem ciekłym azotem (powstał w ten sposób głośny i mocny wybuch), schładzanie do temperatury ciekłego azotu wybranych przedmiotów i obserwowanie zmiany ich stanu. Największą atrakcją pokazów było jednak polanie każdego z uczniów ciekłym azotem. Było to ciekawe doświadczenie jednak prowadzący wykłady przestrzegł, że z ciekłym azotem nie można eksperymentować samodzielnie.
Spotkanie okazało się niezwykle interesujące dla naszych uczniów. Przez chwilę mogli poczuć się jak naukowcy zgłębiający tajemnice fizyki.

Czytaj więcej o: DZIEŃ ZIEMI

POECI DZIECIOM - DZIECI POETOM

2016-04-24

20 kwietnia uczniowie naszej szkoły: Klaudia Jakubowska oraz Aleksander Pyta wzięli udział w 19. edycji konkursu recytatorskiego organizowanego przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Ostrzeszów "POECI DZIECIOM - DZIECI POETOM". Rywalizacja była bardzo zacięta. Choć nie udało się zdobyć najwyższych odznaczeń to i tak gratulujemy odwagi oraz życzymy powodzenia w kolejnych konkursach! :)))

Czytaj więcej o: POECI DZIECIOM - DZIECI POETOM

SPOTKANIE Z LEGENDĄ

2016-04-17

W minionym tygodniu dzieci z oddziału przedszkolnego przeniosły się w magiczną krainę legend. Czytelnicza podróż po odległych, a często nawet magicznych krainach przysporzyła maluchom niebywałej radości. Za sprawą wychowawczyni grupy - Pani Marysi Chróścik - nasi milusińscy oprócz umiejętności uważnego słuchania ćwiczyli także swoją pamięć, koordynację ruchową oraz zdolności plastyczne. Po każdym wysłuchanym tekście dzieci wykonywały zadania pobudzające ich aktywność. Raz był to teatrzyk kukiełkowy, innym razem z kolei zabawy boiskowe. Tematem przewodnim każdej czynności była poznana wcześniej historia. Zajęcia przyniosły niebywały efekt, gdyż już dziś każdy z pięciolatków potrafi na podstawie tytułu opowiedzieć treść legendy, wymienić jej bohaterów, a nawet przywołać miejsca wydarzeń.

Poniższe zdjęcia przedstawiają królewski zamek. Dzieci samodzielnie wykonały go z kartonów. Ta niezwykła budowla obecnie ozdabiają salę przedszkolną i z pewnością niejednokrotnie posłuży jako rekwizyt sceniczny w kolejnych literackich zajęciach.

Czytaj więcej o: SPOTKANIE Z LEGENDĄ

Przejdź do góry

Sponsorzy nagród w konkursie "Szkolnastrona Roku 2014"

Megamatma