Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start

Strona główna

 

 

 

 

 

 

REGULAMIN POWIATOWEGO KONKURSU

 

"JESTEM MAŁYM RATOWNIKIEM"

 

ORAZ KARTA ZGŁOSZENIA

 

DO POBRANIA W ZAKŁADCE

 

" POWIATOWY KONKURS JESTEM MAŁYM RATOWNIKIEM"

 

 

 

 

 

 

Artykuły

WIELKANOCNY ZAJĄCZEK U PRZEDSZKOLAKÓW

2017-04-12

Już od początku kwietnia w naszym przedszkolu odczuwało się atmosferę zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Dzieci poznawały zwyczaje i tradycje Świąt: malowały pisanki, robiły zajączki, kurczątka, baranki, koszyczki, palmy, stroiki na stół wielkanocny i dekoracje do kącików zainteresowań.

Poznawały i porównywały zwyczaje panujące w różnych regionach Polski.

Przedszkolaki przedstawiały w formie teatrzyku zwyczaje wielkanocne jakie kultywujemy. Zajączki, kurczątka i dzieci opowiadały o zwyczaju chowania upominków od ,,zajączka”, zdobieniu jajek, koszyczkach ze święconką a także o zwyczaju polewania wodą w Wielkanocny poniedziałek – śmigusie- dyngusie.

11 kwietnia po śniadaniu wielką atrakcją dla dzieci była wspólna zabawa - szukanie śladów zająca w kuchni, klasach, salach gimnastycznych. Ogromną radość sprawiło przedszkolakom znalezienie koszyczków wielkanocnych ze świątecznymi prezentami pod krzaczkami w ogródku przedszkolnym. Były piosenki, wierszyki okolicznościowe i życzenia wielkanocne. Dzieci obdarowały też wszystkich jajkami ze swych koszyków wielkanocnych. Był to wspaniały, pełen wrażeń dzień.

Czytaj więcej o: WIELKANOCNY ZAJĄCZEK U PRZEDSZKOLAKÓW

APEL WIELKANOCNY

2017-04-12

11 kwietnia odbył się Apel Wielkanocny, podczas którego uczniowie z klasy I gimnazjum pod opieką Pani Anety Szmaj i księdza Krzysztofa Lipińskiego zaprezentowali Misterium Paschalne.
„Na początku wszystkich krzyży był ten jeden, Jego Krzyż…”- to myśl przewodnia wystawionego misterium, które koncentrowało się wokół wydarzeń Wielkiego Czwartku, Piątku – męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa. Celem misterium było wprowadzenie zebranych w tematykę Wielkiego Tygodnia i przeżywanie tego najstarszego i najważniejszego święta chrześcijańskiego.

Czytaj więcej o: APEL WIELKANOCNY

WYSTAWA KSIĄŻEK Z CAŁEGO ŚWIATA

2017-04-07

Od 3 do 17 kwietnia w naszej szkole prezentowana jest wystawa książek z całego świata. Eksponaty pochodzą ze zbiorów Państwa Głowińskich. Wielbiciel książek - pan Tadeusz Głowiński - jest założycielem Obcojęzycznej Biblioteki Społecznej w Oleśnicy. Jest to jedyna swego rodzaju biblioteka na świecie. Księgozbiór liczy ponad 9 tysięcy książek w 55 językach świata od prawie 900 darczyńców. Każda książka czy też ilustracja (na papierze czy w formie cyfrowej) jest darowizną od pisarza, ilustratora, wydawcy, bibliotekarza czy innego człowieka o dobrym sercu.
Zachęcamy do oglądania wypożyczonych zbiorów!

Czytaj więcej o: WYSTAWA KSIĄŻEK Z CAŁEGO ŚWIATA

REKOLEKCJE 2017

2017-03-29

W dniach 22-25 III 2017 w szkole miały miejsce rekolekcje wielkopostne. Był to czas bardzo ważny i potrzebny, aby na chwilę zatrzymać się i pomyśleć trochę nad swoim życiem. W tym roku organizatorem spotkań był ks. Krzysztof Lipiński, który wraz z zaproszonymi gośćmi zachęcał uczniów do spojrzenia w głąb siebie. Każdy dzień obfitował w liczne atrakcje. Dzieci uczestniczyły w zajęciach tanecznych prowadzonych przez panią Marlenę Ziemską oraz brały udział w naukach rekolekcyjnych księdza Szymona Cierpika. Niespodzianką była wizyta pana Piotra Bigory, który opowiedział zgromadzonym o wyjazdach misyjnych. Ten niezwykły czas zakończyła Msza Święta dla całej społeczności szkolnej.

Czytaj więcej o: REKOLEKCJE 2017

POWITANIE WIOSNY

2017-03-22

21 marca to kolejna wyjątkowa data w kalendarzu roku szkolnego. Nasi uczniowie czekają na ten dzień z niecierpliwością, bo wiedzą, że w tradycji szkoły obchodzi się go w niecodzienny i uroczysty sposób. Tak się stało i tym razem! Dzieci wraz z wychowawcami uczestniczyli w licznych zajęciach mających na celu rozwinąć zainteresowania najmłodszych.
Przedszkolaki oraz uczniowie klas I-III zgodnie z tradycją przygotowywali Marzanny, a następnie przemaszerowali przez wioskę oznajmiający wszystkim mieszkańcom nadejście wiosny. 
Z kolei reprezentanci klas IV-VI brali udział w zajęciach dotyczących zdrowego odżywiania. Spotkanie prowadziła pani Natalia Świstak - Trawińska pod której czujnym okiem uczniowie przygotowywali pyszne i pełne witamin koktajle oraz wiosenne kanapki. Nie zabrakło także rozgrywek sportowych i umysłowych. Zwycięskie klasy, a także wyróżnieni uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody.
Dzień zakończył występ grupy teatralnej prowadzonej przez panią Paulinę Kinastowską. Młodzi aktorzy wcielili się w postacie z komedii Aleksandra Fredry pt. "Zemsta". Publiczność miała okazję zobaczyć przeniesiony na grunt współczesny konflikt między dwiema zwaśnionymi grupami.
Podsumowując, celem spotkania z okazji Pierwszego Dnia Wiosny było rozbudzanie kreatywności uczniów, umożliwienie im prezentacji swoich osiągnięć w warunkach rywalizacji z rówieśnikami, integracja zespołów klasowych oraz całej społeczności szkolnej. Organizatorom uroczystości zależało także na rozwijaniu wśród uczniów szkoły podstawowej zainteresowań prawidłowym odżywianiem i aktywnością fizyczną.

Czytaj więcej o: POWITANIE WIOSNY

Karnawał 2017

2017-02-27

23 lutego w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Bawiły się na nim wszystkie dzieci z klas I – VI oraz maluchy z oddziału przedszkolnego. Zabawę poprowadzili chłopcy z klasy VI, którzy od pierwszych taktów muzyki zachęcali dzieci oraz ich opiekunów do wspólnej zabawy i korowodów tanecznych. Uczniowie uczestniczyli także w licznych konkursach i zabawach. Przygotowany został również słodki poczęstunek pozwalający zregenerować siły przed dalszą zabawą. Tak wspaniały dzień zakończył występ magika Apollina oraz jego wesołej wróżki.

Czytaj więcej o: Karnawał 2017

Spotkanie ze strażakiem

2017-02-20

20 lutego gościliśmy w naszej szkole przedstawiciela Straży Pożarnej - pana Patryka Mosia. W spotkaniu uczestniczyły dzieci kl. I –III szkoły podstawowej. Strażak przybliżył dzieciom tajniki swojej pracy zawodowej, przekazał informacje dotyczące bezpiecznego zachowania się w czasie pożaru, burzy czy wypadku. Poinformował także o niebezpieczeństwach związanych z czadem. Dzieci dowiedziały się, w jakich okolicznościach należy wzywać straż pożarną, utrwaliły numery alarmowe 998 i 112. To spotkanie z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczniów. Większość z nich chciałaby w przyszłości zostać strażakami. Czas pokaże czy tak będzie...?

Czytaj więcej o: Spotkanie ze strażakiem

Dzień Babci i Dziadka

2017-01-25

Zimno, mroźno, ale w serduszkach przedszkolaków gorąco, a powodem takiej atmosfery jest obchodzony w przedszkolu Dzień Babci i Dziadka.
Mimo niskiej temperatury jest to jednak najcieplejszy dzień w roku, który sprawia wszystkim ogromną radość i wywołuje uśmiechy na twarzach wszystkich.
Tak też było w naszej magicznej sali, do której licznie w ten dzień przybyli nasi najukochańszy dziadkowie . Grupa przedszkolaków przedstawiła swój program artystyczny , w którym pokazała swoje umiejętności muzyczne, ruchowe oraz recytatorskie. Dumni dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali występy swoich milusińskich, a przedszkolaki odważnie i bez tremy reprezentowały swoje umiejętności. Dzieci dla swoich dziadków przygotowały laurki. Następnie wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, każdy wnusio mógł posiedzieć na kolanach swojego dziadka lub babci, pokazać ulubione zabawki, czy pokazać prace plastyczne.

Reżyserem spotkania była Pani Maria Chróscik - wychowawca pięciolatków.

Czytaj więcej o: Dzień Babci i Dziadka

Przejdź do góry

503 Service Temporarily Unavailable

503 Service Temporarily Unavailable


nginx