Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start

Strona główna

 

Uwaga !!!

 

Zastępstwa na poniedziałek

 

Pan Sławomir Kobzda

20.11.17

 2. godz. kl. VI matematyka - wych. fiz. p. Paweł Kupiec

 3. godz. kl.  IV matematyka  - j. angielski p. Edyta Zygmunt-Jędrzejak

 4. godz. kl. IV godz. wychowawcza - j. angielski p. Edyta Zygmunt-Jędrzejak

5. godz. kl. V matematyka - j. angielski. Edyta Zygmunt-Jędrzejak

 

Pan Łukasz Guzenda

20.11.17

2. godz. kl. V wych. fiz. - j. angielski p. Edyta Zygmunt- Jędrzejak

3. godz. kl. III wych. fiz. - zajęcia świetlicowe p. B. Suska

4. godz. kl. III wych. fiz. - zajęcia świetlicowe p. A. Wiśniewsja-Polus

6. godz. kl. IV muzyka - zaj. świetlicowe p. P. Kupiec

7. godz. kl. VI muzyka - zajęcia odwołane

8. godz. kółko sportowe - zajęcia odwolane

 

 

 

 

 

 

Artykuły

Z tolerancja za pan brat !

2017-11-18

 

O tym, czy jesteśmy tolerancyjni, mogliśmy się przekonać, uczestnicząc w obchodach „Światowego Dnia Tolerancji”. Warto w tym dniu przypomnieć o potrzebie szacunku do drugiego człowieka. Tego roku uroczystość przybrała formę teleturniejów. Uczniowie klas IV-VI mogli wziąć udział w „Kole Fortuny”, natomiast gimnazjaliści postanowili odtworzyć teleturniej „Jeden z Dziesięciu”. Oczywiście pytania obu konkurencji dotyczyły pojęcia tolerancji. Organizacją musiały wykazać się Samorządy Uczniowskie pod okiem swoich opiekunów i pomysłodawcy całej uroczystości – p. Edyty Polus. Młodzież miała również za zadanie, aby przebrać się za przydzielona im subkulturę, którą trzeba było również zaprezentować i omówić. Tego typu inicjatywy cieszą się olbrzymią popularnością wśród uczniów. Miejmy nadzieję, że pojęcie tolerancji przestanie być już tylko teorią i zacznie dawać efekty poprzez działanie.

 

 

Czytaj więcej o: Z tolerancja za pan brat !

Kolejny sukces

2017-11-18

15 listopada 2107 roku w Szkole im. Tadeusza Kościuszki w Kobylej Górze odbył się

X Międzyszkolny Konkurs Chemiczny „Chemia bez tajemnic”.

Naszą szkołę reprezentowało troje zawodników. Julia Łopata z kl. IIIb, Mateusz Boroch z kl. IIIa oraz Maciej Otwiaska z kl. IIIb. Najlepszą chemiczką okazała się Julia, ponieważ zdobyła zaszczytne pierwsze miejsce. Gratulujemy naszej uczennicy oraz życzymy ciągłego rozwijania swoich talentów. Miejmy nadzieję, że na kolejnych etapach konkursu Julia ponownie udowodni, że chemia nie ma dla niej żadnych tajemnic. 

Czytaj więcej o: Kolejny sukces

Potyczki poetyckie

2017-11-18

Wielką sztuką jest pisanie wierszy, ale niezwykłą umiejętność posiadają ci, którzy je recytują.

15 listopada odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski, który miał na celu przypomnieć piękno słowa poetyckiego oraz oswoić uczestników z publicznością. Wszyscy uczestnicy nauczyli się wybranych wierszy i recytowali je z prawdziwą przyjemnością. Jednak najpiękniejszą recytacją wykazała się Aleksandra Danielska z klasy VI. Drugie miejsce należało do Stanisława Dorobka z klasy VII.

 Był to pierwszy etap konkursu, którego laureaci wezmą udział w XVII Powiatowym Konkursie  Recytatorskim „Jak kamień z serca...”, który odbędzie się w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Ostrzeszów.

Życzymy dalszych sukcesów!!!

 

Czytaj więcej o: Potyczki poetyckie

Młodzi patrioci

2017-11-12

 

Szkoła Podstawowa w Siedlikowie bardzo uroczyście obchodziła 99 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Na wspanialej akademii nie zabrakło patriotycznych pieśni oraz informacji historycznych mających wpływ na przebieg wydarzeń z listopada i grudnia 1918 roku.

 Pod okiem pani Beaty Binkowskiej młodzież stworzyła również film, który w formie serwisu informacyjnego przypomniał wszystkim o najważniejszych postaciach historycznych oraz za pomocą kroniki filmowej przeniósł publiczność do 1918 roku. Jak doszło do tego, że po 123 latach niewoli odzyskaliśmy niepodległość? Dlaczego tak istotną rolę odegrał Józef Piłsudski? Po naszej uroczystości takie pytania nie będą już dla nikogo wyzwaniem.

 

Na apelu szkolnym nie zabrakło również gości specjalnych. Byli nimi harcerze, którzy zaktywizowali uczniów do działania. Najmłodsze dzieci miały za zadanie odszukać ukryte na sali kartki. Było to wyzwanie, które zaangażowało nie tylko dzieci. Kolejna cześć konkurencji przeznaczona została dla młodzieży, która musiała ułożyć chronologicznie wydarzenia z odnalezionych kartek. Te liczne atrakcje pozwoliły naszym uczniom przypomnieć sobie wydarzenia historyczne i dobrze się przy tym bawić.

W ostatnim etapie uroczystości pani Marlena Lubryka wręczyła nagrody laureatom konkursów, które zostały zorganizowane z okazji miesiąca bibliotek. Wyróżniono również dziewczyny, angażujące się w szkolne słuchowiska dla przedszkolaków. Życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu swoich pasji. 

Czytaj więcej o: Młodzi patrioci

Słuchowiska w przedszkolu!

2017-11-11

 

Czytać każdy może… dlatego uczennice klasy VI z prawdziwą przyjemnością dzielą tę umiejętność z przedszkolakami. Dzieci bardzo chętnie przyjmują do swoich sal starsze koleżanki, które pokazują, że czytanie jest pasją a nie przymusem. Opiekunem szkolnych słuchowisk jest pani Marlena Lubryka, która ciągle aktywizuje młodzież do promocji czytelnictwa w naszej szkole.

Czytaj więcej o: Słuchowiska w przedszkolu!

Z książką za pan brat !

2017-11-11
Podsumowanie miesiąca bibliotek szkolnych 2017’
"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła."
Wisława Szymborska
Od 18 lat, na całym świecie, październik obchodzony jest jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Celem akcji jest promocja biblioteki szkolnej i jej działań, zaakcentowanie Święta Bibliotek Szkolnych, propagowanie zainteresowania książką, rozbudzenie i kształtowanie kultury czytelniczej, podnoszenie poziomu czytelnictwa, przedstawienie oferty biblioteki, integrację środowiska szkolnego, zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych. Tegoroczny Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek odbywał się pod hasłem „Książka nas łączy”. Z tej okazji biblioteka szkolna organizowała szereg akcji promujących czytelnictwo i działalność biblioteki.
1/ W poniedziałki każdy wypożyczający książki nie należące do lektur obowiązkowych mógł częstować się łakociami - podczas przerw było bardzo tłoczno i smacznie. Akcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem.
2/ W piątki z kolei klasy 4-7 oraz gimnazjalne poświęcały część lekcji na czytanie dowolnie wybranych przez klasy książek.
3/ Dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klas 1-3 były odwiedzane przez starsze koleżanki z klasy 6, które głośne czytały dzieciom różnorodne przykłady literatury dla dzieci. Forma słuchowisk jest bardzo dobrze przyjmowana przez najmłodszych i przedłużamy ją na kolejne miesiące.
4/ Wiele dobrej zabawy dawało SLEEVFACE - sesje fotograficzne z książką.
5/ „Książkowa lista przebojów”
Przeprowadzone zostało głosowanie na książkową listę przebojów. W czołówce polecanych znalazły się:
1. Kornel Makuszyński „Koziołek Matołek”
2. Hugh. Lofting„Doktor Dolitle i jego zwierzęta”
3. Jeff Kinney„Dziennik Cwaniaczka”
4. Joanne K. Rowling„Harry Potter”
5. Antone de Saint-Exupery„Mały Książę”
6. Carlo Collodi „Pionokio”
7. Ferenc Molnar „Chłopcy z Placu Broni”
8. Francesca Simon „Koszmarny Karolek”
9. Sempe i Goscinny„Mikołajek”
10. C. S. Lewis „Opowieści z Narnii”
11. John Flanagan seria: „Zwiadowcy”
12. John Flanagn seria “Drużyna ”
13. J.R.R. Tolkien „Hobbit” i „Władca Pierścieni”
14. L.J. Smith; „Pamiętniki Wampirów”,
15. A. Scarrow: „Jeźdźcy w czasie”,
16. S.Collins: „Igrzyska śmierci”
17. Schmitt Eric-Emmanuel “Oskar i pani Róża”
6/ Ponadto ogłoszone zostały 2 konkursy plastyczne”:
● dla uczniów klas młodszych “Postać z bajki”. Wśród oddanych prac za najlepsze uznano prace autorstwa: Nikoli Myji, Kingi Zaremby oraz Julii Łopaty
● dla uczniów klas 4- 7 i gimnazjalnych “Czyja to karykatura”. Tutaj wśród oddanych prac za najlepsze uznano prace autorstwa: Jakuba Dery, Katarzyny Panek i Julianny Mądrej.
Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział oraz opiekunowi całej akcji pani Marlenie Lubryce. Dzięki takiemu zaangażowaniu i pomocy w przeprowadzeniu edycji Miesiąca Bibliotek Szkolnych uczniowie z przyjemnością biorą udział w tych konkursach. Nasze wspólne działania przyczyniają się do promocji czytelnictwa i książki.
Fotorelacja do obejrzenia na fb oraz stronie www szkoły.
"Książki są bramą, przez którą wychodzisz na ulicę, mówiła Patricia. Dzięki nim uczysz się, mądrzejesz, podróżujesz, marzysz, wyobrażasz sobie, przeżywasz losy innych, swoje życie mnożysz razy tysiąc. Ciekawe, czy ktoś da ci więcej za tak niewiele. Pomagają też odpędzić różne złe rzeczy – samotność, upiory i tym podobne … Czasem się zastanawiam, jak możecie znieść to wszystko wy, które nie czytacie."
Arturo Pérez-Reverte – "Królowa Południa"
Czytaj więcej o: Z książką za pan brat !

Śpieszmy się kochać ludzi...

2017-11-01

Śpieszmy się kochać ludzi…

Dzień Wszystkich Świętych kojarzy się z pamięcią o zmarłych. To czas, aby zatrzymać się na chwilę i zastanowić się nad własnym życiem. Zaduma nadchodzącego święta dostała się również w progi naszej szkoły. Korzystając z okazji, uczniowie bardzo chętnie wybrali się na pobliski cmentarz. Klasy gimnazjalne pod okiem nauczycieli wychowania fizycznego zagrabili liście, a klasa szósta zadbała o światełko na opuszczonych grobach. Należy przyznać, że pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych młodzież z przyjemnością zaangażowała się w sprzątanie cmentarza. Pamięć o zmarłych jest kolejnym krokiem do rozwijania prawidłowych wartości w naszych uczniach. 

Czytaj więcej o: Śpieszmy się kochać ludzi...

Sportowe podsumowanie miesiąca.

2017-11-01

 

Tenis stołowy

24 października odbyły się Powiatowe Mistrzostwa w Drużynowym Tenisie Stołowym. Również w tej dyscyplinie sportowej możemy pochwalić się osiągnięciami naszych uczniów. Na międzyszkolny turniej do Mikstatu pojechali chłopcy z roczników starszych. Rywalizacja odbywała się na dwóch poziomach: gra pojedyncza oraz deble. Maciej Grenda oraz Krzysztof Wróbel po zaciętych pojedynkach wywalczyli dla naszej szkoły II miejsce, a wraz z nim awans do etapu rejonowego turnieju (Który przed nami, więc trzymajmy kciuki!). Zawodnikiem rezerwowym był Jakub Janicki. Chłopcy z roczników młodszych rywalizowali 25 października w Czajkowie. Mikołaj Wróbel, Franciszek Wróbel i Dawid Netter wywalczyli dla szkoły V miejsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! 

Czytaj więcej o: Sportowe podsumowanie miesiąca.

Przejdź do góry