Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start

Strona główna

 

 

 

SZKOLNA WYCIECZKA W GÓRY SOWIE (SUDETY ŚRODKOWE)

 

WYJAZD: 23 maja 2016 r. godz. 5:00 (rano) Parking przed Szkołą Podstawową im. St. Mikołajczyka w Siedlikowie.

 

POWRÓT: 25 maja 2016 r. godz. 20:00 (wieczorem) Parking przed Szkołą Podstawową im. St. Mikołajczyka w Siedlikowie.

 

CO ZE SOBĄ ZABRAĆ:

 

- Buty: solidne, wysokie (ponad kostkę), nieprzemakalne, stabilne i wygodne buty trekingowe o twardej podeszwie oraz lekkie i wygodne obuwie na co dzień; można zabrać ze sobą tenisówki do chodzenia po ośrodku.

 

- Odzież: ubrania mają być przede wszystkim wygodne, odpowiednie do pory roku i bardzo zmiennych warunków pogodowych. Często pada deszcz i wieje silny wiatr. Drodzy Rodzice, pamiętajcie, że to góry!- Przydać mogą się: czapka, rękawiczki, szalik, ciepły sweter lub polar, odzież termoaktywna, kalesony, getry, kurtka chroniąca od wiatru i deszczu, ewentualnie peleryna lub ponczo przeciwdeszczowe.

-Mały plecak: na całodzienne wycieczki,

 

- Można zabrać śpiwór. Ośrodek jednak gwarantuje pościele.

 

- Dobry humor.

 

- Ubranie na każdy dzień.

 

- Pidżama.

 

- Przybory toaletowe: mydło, szczotka, pasta do zębów, grzebień, szczotka do włosów, klapki pod prysznic. ręczniki (do rąk, do kąpieli).

 

Artykuły

NASZA SZKOŁA PIĘKNIEJE!

2016-05-19

Od kilku dni w naszej szkole można zauważyć liczne zmiany!

Wyremontowana i odświeżona została sala numer 13, którą zajmują uczniowie klasy II. Nowe kolory, dekoracja i wyposażenie przykuwają uwagę nie tylko uczniów, ale także odwiedzających nas gości.

Z korytarzowych ścian spoglądają na nas majestatycznym wzrokiem dawni władcy i królowie Polski. Władające Rzeczpospolitą dynastie oraz związane z nimi symbole podkreślają ważność zamierzchłych czasów.

Przy wejściu można obejrzeć zdjęcia naszych uczniów wraz z wychowawcami. Uśmiechnięte buzie są najlepszym dowodem na to, że nauka w takiej szkole jest przyjemnością!

Czytaj więcej o: NASZA SZKOŁA PIĘKNIEJE!

BEZPIECZEŃSTWO DZIECI NAJWAŻNIEJSZE!

2016-05-19

18 maja w naszej szkole gościliśmy cztery ważne osobistości. Byli to Panowie: Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego - Krzysztof Grabowski, Dyrektor WORD w Kaliszu - Stanisław Piotrowski. Burmistrz Miasta i Gminy Ostrzeszów - Mariusz Witek oraz Radny Powiatowy - Adam Grzyb.

Celem wizyty było przekazanie na ręce Pani Dyrektor sprzętu multimedialnego, w skład którego wchodzą: laptop, rzutnik, program z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz elementy odblaskowe wpływające bezpośrednio na ochronę użytkowników dróg przed grożącymi niebezpieczeństwami.

Spotkanie rozpoczęła Dyrektor - Anna Wiśniewska - Polus. W swoim wystąpieniu przybliżyła wszystkim zgromadzonym powody dzięki którym otrzymaliśmy pomoce dydaktyczne. Sukcesy naszej placówki w dziedzinie wychowania komunikacyjnego są ogromne. Wysokie miejsca w konkursach gminnych, powiatowych, a nawet wojewódzkich oraz udział w akcjach ogólnopolskich i organizowanie wewnętrznych projektów dotyczących bezpieczeństwa na drodze przyczyniły się do nagrodzenia szkoły. Fakt ten w swoich wypowiedziach podkreślali także goszczący u nas Panowie.

Uroczystość zakończyła część artystyczna wykonana przez uczniów klasy II (pod czujnym okiem wychowawczyni - Barbary Szmaj - Szłapik). Dzieci za pomocą piosenek i rymowanek przypomniały wszystkim jak ważne jest przestrzeganie zasad ruchu drogowego. Przekaz był niezwykle interesujący, o czym świadczyły nieustające brawa.

Czytaj więcej o: BEZPIECZEŃSTWO DZIECI NAJWAŻNIEJSZE!

TURNIEJ BRD WE WRZEŚNI

2016-05-15

Właśnie dotarły do nas zdjęcia z Finału Wojewódzkiego Turnieju BRD dla Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych, który odbył się dziś we Wrześni. Naszą szkołę dzielnie reprezentowali uczniowie klasy VI: Nikola Kozłowska, Oliwia Dziewińska, Maciej Cempel oraz Maciej Grenda. Konkurencja duża, drużyn wiele... i choć nie udało się tym razem zdobyć podium, to i tak jesteśmy niezwykle dumni z naszej ekipy!

Życzymy powodzenia w kolejnych rywalizacjach!

Czytaj więcej o: TURNIEJ BRD WE WRZEŚNI

WYCIECZKA DO CZĘSTOCHOWY

2016-05-15

Pod koniec kwietnia dzieci z klasy trzeciej odbyły wycieczkę komunijną do Częstochowy. Wraz z rodzicami, wychowawczynią - panią Dorotą Surowiec oraz katechetką - panią Ewą Perdaszek i księdzem Janem Hutniczakiem wzięły udział we Mszy Świętej, a następnie zwiedziły tak ważne dla katolików miejsce, jakim jest Jasna Góra.

Czytaj więcej o: WYCIECZKA DO CZĘSTOCHOWY

BEZPIECZNE WAKACJE 2016

2016-05-15

Z dumą informujemy, że zakwalifikowaliśmy się do akcji BEZPIECZNE WAKACJE 2016!

Celem ogólnopolskiej akcji jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa spędzania wolnego czasu przez dzieci, młodzież i dorosłych.

Cel zostanie osiągnięty poprzez promowanie bezpiecznych zachowań we współpracy z instytucjami realizującymi funkcje publiczne oraz za pomocą Internetu i innych mediów.

Akcja adresowana jest do dzieci, młodzieży i dorosłych oraz instytucji publicznych takich jak gminy, szkoły, przedszkola, ośrodki i centra kultury, sportu i rekreacji, biblioteki, ośrodki pomocy społecznej i inne.

Akcja trwa od 9 maja do 30 września 2016 roku.

STARTUJEMY JUŻ NIEBAWEM!

Czytaj więcej o: BEZPIECZNE WAKACJE 2016

Z WIZYTA W "POLLENIE"

2016-05-15

11 maja uczniowie klasy IA gościli w ostrzeszowskim zakładzie "Pollena". Podczas ciekawego spotkania w chemicznym laboratorium wytwarzali mydło według własnego pomysłu, wybierając jego kształt, kolor i zapach. Uczestniczyli także w doświadczeniach, podczas których z dostępnych mikstur tworzyli kolory tęczy oraz wielobarwne wulkany. Na koniec grupa została obdarowana niespodziankami.

Czytaj więcej o: Z WIZYTA W "POLLENIE"

PODRÓŻE PO EUROPIE

2016-05-10

W kwietniu uczniowie klasy drugiej realizowali program innowacyjny  Podróże po Europie.  Dzieci pogłębiały wiedzę o wybranych krajach, ich położeniu geograficznym, zabytkach, wybitnych postaciach i daniach regionalnych. Zdobyte wiadomości i umiejętności uczniowie zaprezentowali 6 maja na uroczystości podsumowującej ich działania. Przybyłych rodziców w tematykę spotkania wprowadziła wychowawczyni klasy - Pani Barbara Szmaj - Szłapik. Europejski pociąg odwiedziła takie państwa jak: Wielka Brytania, Grecja, Szwecja, Węgry i Dania. Podróży towarzyszyła multimedialna prezentacja oraz występy taneczne. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze przy herbatce i domowych wypiekach.

 

 

 

Czytaj więcej o: PODRÓŻE PO EUROPIE

POWRÓT DO KORZENI...

2016-05-07

6 maja 2016r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia poświęcona 1050 rocznicy chrztu Polski oraz 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. To dwa najważniejsze wydarzenia w historii narodu polskiego.

966 r. - przyjęcie chrztu przez Mieszka I to początek istnienia państwa polskiego.

3 maja 1791 r. - uchwalenie postępowej Konstytucji - pierwszej w Europie i drugiej na świecie po konstytucji USA.

Uczniowie klas 4-6 przedstawili ważną i piękną lekcję historii. Zwrócili uwagę na to, że w dzisiejszych czasach nie jest łatwo być prawdziwym Polakiem. Szczególnie młodzi ludzie, żyjąc w zwariowanym tempie, negują wszelkie wartości, odrzucają jakiekolwiek formy czczenia przeszłości, wysuwając na pierwszy plan życie teraźniejszością. Nudzą ich wiece, apele, rocznice i święta narodowe. To po to przypominamy karty historii, by czerpać z nich siłę i mądrość - wartości, które pozwalały przetrwać wielu pokoleniom Polaków.

Akademię zakończyło odsłonięcie wystawy poświęconej dynastii Piastów. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonał Pan Sławomir Kobzda wraz z przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego - Oliwią Dziewińską.

Pamiętajmy, że naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości.

Czytaj więcej o: POWRÓT DO KORZENI...

Przejdź do góry

Sponsorzy nagród w konkursie "Szkolnastrona Roku 2014"

Megamatma