Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start

Strona główna

 

Drodzy Rodzice!!!

 

Zapraszamy na zebranie, które odbędzie się 20.09.2017 r. o godz. 17:00.

 

 

 

W zakładce "Ubezpieczenie uczniów"  do pobrania Ogólne Warunki Ubezpieczenia EDU PLUS

na rok szkolny 2017/2018.

 

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą.

Artykuły

Pierwszy tydzień!!!

2017-09-10

 

Nasi uczniowie mają za sobą pierwszy tydzień nauki. Powrót do obowiązku szkolnego okazał się niemałym wyzwaniem. Po zapoznaniu się z nowym planem zajęć i pierwszych rozmowach z wychowawcami przyszła pora, aby zaplanować pracę na nowy rok szkolny. Na szczęście głowy naszych uczniów aż kipią od ciekawych pomysłów.

Ten tydzień był także  bardzo emocjonujący dla naszych najmłodszych. Na szczęście okazały się wyjątkowo dzielne i doskonale zaklimatyzowały się w środowisku przedszkolnym. 

GRATULACJE!!!

Czytaj więcej o: Pierwszy tydzień!!!

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2017/2018

2017-09-04

 Żegnajcie morza, góry i lasy! Pora wracać do szkoły…

 

        Rok szkolny 2017/2018 został uroczyście rozpoczęty! Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Stanisława Mikołajczyka w Siedlikowie

oraz uczniowie Gimnazjum im. ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Siedlikowie wspólnie pożegnali wakacje.

          Msza Święta, rozpoczynająca nowy rok szkolny została odprawiona o godz. 9:00 w kościele parafialnym w Siedlikowie. Modlitwa przypomniała wszystkim, jak potrzebna jest zdobywana wiedza. Ksiądz Krzysztof Lipiński opowiadał o istocie kształcenia oraz o tym, aby pokonywać przeszkody i nie rezygnować ze swoich celów.

            Uroczystość inauguracyjna została poprowadzona przez panią Dyrektor Annę Wiśniewską - Polus. Zwróciła ona szczególną uwagę na specyfikę nadchodzącego roku szkolnego i związanych z nim zmianami. Uczestnicy akademii zostali zapoznani z fragmentem listu  Minister Edukacji Narodowej, która życzyła, aby wyzwania, jakie pojawią się w najbliższych miesiącach były dla każdego źródłem satysfakcji i dodawały motywacji do dalszych działań.

            Pani dyrektor zapoznała uczniów i ich rodziców z wychowawcami poszczególnych klas oraz przedstawiła całe grono nauczycieli. Bardzo pozytywnym akcentem było wręczenie wszystkim nauczycielom kwiatów oraz złożenie życzeń dotyczących owocnej współpracy w nowym roku szkolnym.

            Wakacje są czasem beztroskiego lenistwa, jednak każde rozpoczęcie roku szkolnego pozwala uczniom i nauczycielom otworzyć nowy rozdział. To czas, kiedy warto wyznaczyć sobie nowe cele i postanowienia. Szkoła jest doskonałym miejscem, aby sprawdzać swoje możliwości. Każdy z nas próbuje z tego miejsca wynieść jak najwięcej potrzebnej wiedzy i zawrzeć przyjaźnie na długie lata. Mamy nadzieję, że pozytywna atmosfera dzisiejszego dnia przełoży się na każdy dzień nauki w naszej szkole. 

 

 

Czytaj więcej o: Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2017/2018

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

2017-06-29

Zakończenie roku szkolnego to szczególny moment. Po okresie wytężonej pracy i nauki uczniowie czekali na wymarzone i zasłużone wakacje. Pani Dyrektor Anna Wiśniewska - Polus powitała wszystkich uczniów, rodziców oraz nauczycieli. Najbardziej pracowici uczniowie otrzymali wymarzone świadectwa z wyróżnieniem, nagrody książkowe oraz nagrody dyrektora. Najwyższą średnią 5,6 uzyskało dwoje uczniów - Maciej Drzazga z klasy IV oraz Oliwia Kozłowska z klasy V. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów edukacyjnych. Wręczone zostały również nagrody za czytelnictwo oraz za 100 % frekwencję. Część oficjalna przeplatana była występami dzieci oraz przemówieniami wychowawców. Było wiele radości, ale też i łez wzruszenia.
Cóż, ten rok szkolny należy już do przeszłości. Przed uczniami i nauczycielami wakacje!

Czytaj więcej o: ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

CZAS NA CZYTANIE

2017-05-31

Uczniowie naszej Szkoły przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji masowego czytania "Jak nie czytam, jak czytam". W tym samym czasie uczniowie z całej Polski zebrali się w swoich szkołach lub poza nimi, aby wspólnie czytać swoje ulubione książki. Przy organizacyjnej pomocy bibliotek stworzyli niespotykaną dotąd ogólnopolską akcję, ustanawiając rekord czytania w jednym momencie.

Akcja została zorganizowana przez Towarzystwo Nauczycieli i Bibliotekarzy Szkół Polskich oraz redakcję miesięcznika „Biblioteka w Szkole”.

Głównymi celami akcji jest zwrócenie uwagi na diagnozowany przez coroczne badania Biblioteki Narodowej systematyczny spadek czytelnictwa wśród dorosłych Polaków (powyżej 15. roku życia), i wykorzystanie masowej akcji do pokazania większej aktywności czytelniczej dzieci i młodzieży. Promocja czytania i książek wśród uczniów, inicjowanie mody na czytanie, wspieranie dzieci i młodzieży aktywnych czytelniczo. Podkreślenie konieczności tworzenia przez środowiska szkolne, władze lokalne i struktury państwa warunków do skutecznej edukacji czytelniczej w szkołach i ułatwiania dzieciom oraz młodzieży dostępu do atrakcyjnej dla nich literatury

Zebraliśmy się na boisku szkolnym i tak jak to jest w założeniach akcji przez dziesięć minut dzieci czytały książki, każdy przyniósł swoją książkę z domu, którą lubi, którą chętnie podzieliłby się z innymi dziećmi. Akcja jest zorganizowana jako protest przeciwko wszystkim statystykom, które mówią, że w 2015 roku 63 % polaków nie przeczytało ani jednej książki. My chcemy pokazać ,że jednak czytamy, nie będziemy w tej niechlubnej statystyce. Chcemy też dzieciom pokazać, że dorośli i dzieci czytają, to nie jest nic wstydliwego, że z książką można miło spędzić czas.

Wydarzenie było dokumentowane fotograficznie w sposób pokazujący frekwencję, szkoły przesyłają do głównego organizatora sprawozdanie z przeprowadzenia akcji. Wśród placówek, które wezmą udział w akcji „Jak nie czytam, jak czytam”, zostaną rozlosowane nagrody książkowe i rzeczowe oraz bezpłatne prenumeraty czasopism wydawanych przez Agencję Sukurs („Biblioteka w Szkole”, „Świetlica w Szkole”, „Wszystko dla Szkoły”).

Czytaj więcej o: CZAS NA CZYTANIE

I TY WŁĄCZ SIĘ DO AKCJI!

2017-05-31

Od marca bieżącego roku nasza szkoła została wolontariuszem Domu Samotnej Matki w Odolanowie. W związku z tym ogłaszamy akcję „Pokaż, że masz serce”. Od 5 do 20 czerwca na terenie szkoły zbierane będą środki higieniczne, produkty spożywcze, odzież oraz artykuły pierwszej potrzeby. 20 czerwca odwiedzą nas przedstawiciele tegoż Domu wraz z gośćmi z Afryki. W ten sposób osobiście będziemy mogli przekazać zebrane dary.

Czytaj więcej o: I TY WŁĄCZ SIĘ DO AKCJI!

Trzecioklasiści walczyli o nagrody

2017-05-29

26 kwietnia chłopcy z klasy III: Oskar Chmieliński, Bartek Kubczak i Aleksander Pyta uczestniczyli w Miejsko - Gminnym Konkursie Przyrodniczo - Ekologicznym w SP w Niedźwiedziu. Była to XVI edycja tego konkursu. Chłopcy świetnie poradzili sobie z trudnymi pytaniami z przyrody i ekologii. Do podium tak niewiele zabrakło

Czytaj więcej o: Trzecioklasiści walczyli o nagrody

Akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja

2017-05-29

4 maja odbyła się w naszej szkole akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja i Święta flagi, które przypada na dzień 2 maja. Akademię przygotowali uczniowie klasy VI pod opieką pana Pawła Kupca. Chłopcy przedstawili program nawiązujący do historii Konstytucji 3 Maja i polskich symboli narodowych. Głos zabrała także Pani Dyrektor przywołując w swojej wypowiedzi najważniejsze wydarzenia historyczne.

Czytaj więcej o: Akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Wycieczka do Częstochowy

2017-05-29

5 maja (piątek) dzieci z klasy trzeciej odbyły wycieczkę komunijną do Częstochowy. Wraz z rodzicami, wychowawczynią - panią Barbarą Szmaj - Szłapik, panią dyrektor Anną Wiśniewską - Polus oraz katechetką - panią Ewą Perdaszek i księdzem Janem Hutniczakiem wzięły udział we Mszy Świętej w Kaplicy Cudownego Obrazu, a następnie zwiedziły tak ważne dla katolików miejsce, jakim jest Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze.

Czytaj więcej o: Wycieczka do Częstochowy

Przejdź do góry