Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start

Strona główna

 

 

 

 

 

 

Życzymy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom, by nadchodzące wakacje były spokojne i pełne niezapomnianych wrażeń!

 

Dziękujemy za cały rok szkolny 2016/2017!

 

 

 

 

 

 

 

Artykuły

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

2017-06-29

Zakończenie roku szkolnego to szczególny moment. Po okresie wytężonej pracy i nauki uczniowie czekali na wymarzone i zasłużone wakacje. Pani Dyrektor Anna Wiśniewska - Polus powitała wszystkich uczniów, rodziców oraz nauczycieli. Najbardziej pracowici uczniowie otrzymali wymarzone świadectwa z wyróżnieniem, nagrody książkowe oraz nagrody dyrektora. Najwyższą średnią 5,6 uzyskało dwoje uczniów - Maciej Drzazga z klasy IV oraz Oliwia Kozłowska z klasy V. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów edukacyjnych. Wręczone zostały również nagrody za czytelnictwo oraz za 100 % frekwencję. Część oficjalna przeplatana była występami dzieci oraz przemówieniami wychowawców. Było wiele radości, ale też i łez wzruszenia.
Cóż, ten rok szkolny należy już do przeszłości. Przed uczniami i nauczycielami wakacje!

Czytaj więcej o: ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

CZAS NA CZYTANIE

2017-05-31

Uczniowie naszej Szkoły przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji masowego czytania "Jak nie czytam, jak czytam". W tym samym czasie uczniowie z całej Polski zebrali się w swoich szkołach lub poza nimi, aby wspólnie czytać swoje ulubione książki. Przy organizacyjnej pomocy bibliotek stworzyli niespotykaną dotąd ogólnopolską akcję, ustanawiając rekord czytania w jednym momencie.

Akcja została zorganizowana przez Towarzystwo Nauczycieli i Bibliotekarzy Szkół Polskich oraz redakcję miesięcznika „Biblioteka w Szkole”.

Głównymi celami akcji jest zwrócenie uwagi na diagnozowany przez coroczne badania Biblioteki Narodowej systematyczny spadek czytelnictwa wśród dorosłych Polaków (powyżej 15. roku życia), i wykorzystanie masowej akcji do pokazania większej aktywności czytelniczej dzieci i młodzieży. Promocja czytania i książek wśród uczniów, inicjowanie mody na czytanie, wspieranie dzieci i młodzieży aktywnych czytelniczo. Podkreślenie konieczności tworzenia przez środowiska szkolne, władze lokalne i struktury państwa warunków do skutecznej edukacji czytelniczej w szkołach i ułatwiania dzieciom oraz młodzieży dostępu do atrakcyjnej dla nich literatury

Zebraliśmy się na boisku szkolnym i tak jak to jest w założeniach akcji przez dziesięć minut dzieci czytały książki, każdy przyniósł swoją książkę z domu, którą lubi, którą chętnie podzieliłby się z innymi dziećmi. Akcja jest zorganizowana jako protest przeciwko wszystkim statystykom, które mówią, że w 2015 roku 63 % polaków nie przeczytało ani jednej książki. My chcemy pokazać ,że jednak czytamy, nie będziemy w tej niechlubnej statystyce. Chcemy też dzieciom pokazać, że dorośli i dzieci czytają, to nie jest nic wstydliwego, że z książką można miło spędzić czas.

Wydarzenie było dokumentowane fotograficznie w sposób pokazujący frekwencję, szkoły przesyłają do głównego organizatora sprawozdanie z przeprowadzenia akcji. Wśród placówek, które wezmą udział w akcji „Jak nie czytam, jak czytam”, zostaną rozlosowane nagrody książkowe i rzeczowe oraz bezpłatne prenumeraty czasopism wydawanych przez Agencję Sukurs („Biblioteka w Szkole”, „Świetlica w Szkole”, „Wszystko dla Szkoły”).

Czytaj więcej o: CZAS NA CZYTANIE

I TY WŁĄCZ SIĘ DO AKCJI!

2017-05-31

Od marca bieżącego roku nasza szkoła została wolontariuszem Domu Samotnej Matki w Odolanowie. W związku z tym ogłaszamy akcję „Pokaż, że masz serce”. Od 5 do 20 czerwca na terenie szkoły zbierane będą środki higieniczne, produkty spożywcze, odzież oraz artykuły pierwszej potrzeby. 20 czerwca odwiedzą nas przedstawiciele tegoż Domu wraz z gośćmi z Afryki. W ten sposób osobiście będziemy mogli przekazać zebrane dary.

Czytaj więcej o: I TY WŁĄCZ SIĘ DO AKCJI!

Trzecioklasiści walczyli o nagrody

2017-05-29

26 kwietnia chłopcy z klasy III: Oskar Chmieliński, Bartek Kubczak i Aleksander Pyta uczestniczyli w Miejsko - Gminnym Konkursie Przyrodniczo - Ekologicznym w SP w Niedźwiedziu. Była to XVI edycja tego konkursu. Chłopcy świetnie poradzili sobie z trudnymi pytaniami z przyrody i ekologii. Do podium tak niewiele zabrakło

Czytaj więcej o: Trzecioklasiści walczyli o nagrody

Akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja

2017-05-29

4 maja odbyła się w naszej szkole akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja i Święta flagi, które przypada na dzień 2 maja. Akademię przygotowali uczniowie klasy VI pod opieką pana Pawła Kupca. Chłopcy przedstawili program nawiązujący do historii Konstytucji 3 Maja i polskich symboli narodowych. Głos zabrała także Pani Dyrektor przywołując w swojej wypowiedzi najważniejsze wydarzenia historyczne.

Czytaj więcej o: Akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Wycieczka do Częstochowy

2017-05-29

5 maja (piątek) dzieci z klasy trzeciej odbyły wycieczkę komunijną do Częstochowy. Wraz z rodzicami, wychowawczynią - panią Barbarą Szmaj - Szłapik, panią dyrektor Anną Wiśniewską - Polus oraz katechetką - panią Ewą Perdaszek i księdzem Janem Hutniczakiem wzięły udział we Mszy Świętej w Kaplicy Cudownego Obrazu, a następnie zwiedziły tak ważne dla katolików miejsce, jakim jest Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze.

Czytaj więcej o: Wycieczka do Częstochowy

Pierwsze wydanie gazetki szkolnej

2017-05-29

Zachęcamy do zakupu najnowszego numeru gazetki szkolnej! Znajdziecie w niej wywiady z nauczycielami, relacje z najważniejszych imprez szkolnych, dużo humoru i jeszcze więcej ciekawych informacji! Do każdego wydania dołączony jest specjalny kupon usprawiedliwiający brak zadania domowego lub zwalniający z pytania przy tablicy! Nie przegap okazji!

Czytaj więcej o: Pierwsze wydanie gazetki szkolnej

Kolejny tablet jest nasz!

2017-05-29

W maju 2016 roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. Stanisława Mikołajczyka w Siedlikowie wraz ze swoją nauczycielką - p. Dominiką Kutą, podjęli wyzwanie Fundacji Orange dla świetlic szkolnych w całej Polsce i nagrali 30-sekundowy filmik promujący szkolną świetlicę. Dzieci zaangażowały się w realizację filmu w stu procentach, bawiąc się i ucząc jednocześnie. Wspólne tworzenie sprawiło wiele radości, dzieci prześcigały się w pomysłach na pokazanie naszej świetlicy, wykazały się niezwykłą kreatywnością, która ograniczona była tylko przez wyznaczony czas trwania filmu – pół minuty! Mega trudne zadanie ;-) W czasie trwania rekrutacji do programu wpłynęło 725 wniosków wraz z filmami konkursowymi! Zgodnie z regulaminem zakwalifikowanych zostało 300 świetlic szkolnych z całej Polski, w tym gronie znalazła się także i nasza! Oznaczało to, iż od 1. września rozpoczniemy edukację cyfrową wraz z Fundacją Orange.

Przez minione miesiące przeżywaliśmy niesamowitą przygodę edukacyjną! Uczniowie poznawali kolejnych bohaterów cyfrowego laboratorium, gdzie czekał na nich szereg zadań do wykonania. Za podjęcie wyzwań i ich prawidłowe rozwiązanie otrzymać można wiele nagród. Dzięki zaangażowaniu i systematyczności oraz bogatym zasobom wiedzy zdobyliśmy już liczne upominki. Należą do nich m.in.: pomoce plastyczne, audiobooki, książki dla dzieci i młodzieży, gry planszowe oraz sprzęt multimedialny. W minionym tygodniu odebraliśmy następną wygraną - kolejny tablet! Cieszymy się, iż nasze dokonania są nieustannie zauważane i doceniane przez przedstawicieli Fundacji. Przy realizacji wyzwań uczymy się, jakie treści można publikować w internecie, jak chronić swoją prywatność, unikać niebezpieczeństw w sieci, przestrzegać netykiety i praw autorskich, jak znaleźć wiarygodne informacje w internecie, tworzyć i obrabiać proste grafiki, dźwięki i filmy. 
Do końca roku szkolnego zostało jeszcze trochę czasu, więc nie spoczywamy na laurach tylko dzielnie walczymy dalej o kolejne nagrody i odznaczenia. 

Czytaj więcej o: Kolejny tablet jest nasz!

Przejdź do góry