Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start

Strona główna

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Artykuły

ŚWIĘTO SZKOŁY

2017-01-02

22 grudnia był dniem niezwykle ważnym dla uczniów i pracowników Szkoły Podstawowej w Siedlikowie. Obchodzono wtedy Święto Patrona Szkoły - Stanisława Mikołajczyka oraz Rocznicę Wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Uroczysta akademia kolejny raz przybrała formę programu telewizyjnego. Zaprzyjaźniony z Siedlikowem "dziennikarz" przybył do naszej placówki i na żywo relacjonował przebieg wydarzeń. Reżyserzy przedstawienia starali się przedstawić minione zdarzenia oraz osoby w sposób jak najbardziej przystępny dla młodego pokolenia. Nie zabrakło więc współczesnych klipów muzycznych oraz młodzieżowego slangu. Niespodzianką dla wszystkich gości były biało-czerwone serca, które każdy z zaproszonych z dumą prezentował. Spotkanie oprócz tematyki historycznej obfitowało także w aspekty świąteczne. Uczniowie klasy IV i V oraz członkowie szkolnego koła muzycznego zaśpiewali popularne kolędy, a także utwory bożonarodzeniowe. Akademia była doskonała lekcją historii. Sprzyjała wewnętrznym refleksjom związanym z dokonywaniem życiowych wyborów oraz skłaniała do zadumy nad zbliżającymi się Świętami. Z dumą możemy stwierdzić, że taka dawka muzyki, taka dawka wiedzy oraz taka dawka szkolnego humoru tylko w murach naszej szkoły, tylko z naszymi uczniami!

Dziękujemy naszym niesamowitym aktorom - Szymonowi Kowalskiemu, Mikołajowi Otwiasce, Kacprowi Sztukowskiemu, Kacprowi Jurdze, Jakubowi Kunz, Sebastianowi Sroczyńskiemu, Weronice Fiołce oraz Kacprowi Bąkowi - byliście wspaniali!

W rolę reżyserów przedstawienia wcielili się nauczyciele naszej szkoły: Pani Dominika Kuta, Pani Natalia Świstak - Trawińska oraz Pan Sławomir Kobzda.

Podziękowania dla Pani Małgorzaty Kucharskiej za pomoc w przygotowaniu dekoracji, Pani Marleny Lubryki za minirecital kolęd oraz dla Artura Matysa za obsługę sprzętu technicznego.

Czytaj więcej o: ŚWIĘTO SZKOŁY

JASEŁKA

2017-01-02

W niedzielę, 18 grudnia, w sali OSP Siedlików, odbyło się niezwykłe spotkanie rodziców, uczniów i nauczycieli. Wszyscy spotkali się, aby obejrzeć Jasełka przygotowane przez uczniów klasy II i III wraz z wychowawczyniami: p. Barbarą Szmaj- Szłapik oraz Małgorzatą Kucharską, przy współpracy chórku szkolnego prowadzonego przez p. Marlenę Lubrykę.

Uczniowie zaprezentowali w nowej odsłonie narodziny Jezusa. Występom towarzyszyły kolędy, a nawet fragmenty tańca. Uczniowie pokazali swój niezwykły talent aktorski, ale też muzyczny. Całości dopełniły piękne, świąteczne dekoracje oraz perfekcyjne stroje.

Podczas Jasełek można było poczęstować się ciastem przygotowanym przez rodziców uczniów, napić się kawy czy herbaty. Stoisko przygotował: Samorząd Uczniowski pod opieką p. Dominiki Kuty oraz Rada Rodziców.

Na koniec wszyscy obecni na sali zaśpiewali kolędy przy akompaniamencie Macieja Drzazgi (klawisze) i ks. Krzysztofa (gitara). Święty Mikołaj rozdał prezenty od Rady Rodziców dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Niektórym trafiła się również rózga! :)

Serdecznie gratulujemy artystom udanego występu oraz dziękujemy wychowawczyniom i rodzicom za przygotowanie tego pięknego przedstawienia.

Społeczność szkolna składa podziękowania Panu Zbigniewowi Szmajowi za wypożyczenie sprzętu muzycznego.

Czytaj więcej o: JASEŁKA

DAR SERCA

2016-12-21

Kilka dni temu pisaliśmy o akcji pt. "kilogramówki". Przypominamy, że jest to inicjatywa siostry zakonnej, która będąc na misji w Kenii postanowiła zadbać o podstawowe wyposażenie tamtejszych dzieci. Zgodnie z Jej prośbą uczniowie klasy III wraz z wychowawczynią - Panią Barbarą Szmaj - Szłapik - otworzyli swoje serca na potrzeby innych i zebrali podstawową odzież, której tak brakuje małym Kenijczykom. Dziś nasi szkolni Mikołajowie pakowali swoje upominki. Do prezentu dołączony został list. Oto jego treść:

" Droga Siostro,
Twój apel ogromnie nas poruszył. Jesteśmy dziećmi, tak jak i nasi rówieśnicy z Kenii. wszyscy mamy kochające rodziny i domy do których z przyjemnością wracamy. Warunki w jakich żyją mali Kenijczycy są dla nas zaskakujące. Jednogłośnie stwierdzamy, że chcemy pomóc! Mamy nadzieję, że utworzone przez nas "kilogramówki" będą miłym podarunkiem dla tamtejszych dzieci i wywołają uśmiechy na ich twarzach. Choć jesteśmy mali to jednak doskonale zdajemy sobie sprawę z tego jak ważna jest bezinteresowna pomoc i empatia. od tego przecież wszystko się zaczyna: "Ziarenko do ziarenka, kamyszek do kamyszka, cegiełka do cegiełki, zbudujemy nowy dom!"
Pozdrawiamy z zimowej Polski!

Uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej w Siedlikowie wraz z wychowawczynią"

Z niecierpliwością czekamy na odpowiedź Siostry!

Czytaj więcej o: DAR SERCA

KONCERT MAJKI JEŻOWSKIEJ

2016-12-14

W Hali Sportowej Gimnazjum nr 2 w Ostrzeszowie odbył się niezwykły koncert! Wystąpiła gwiazda muzyki dziecięcej - Majka Jeżowska. Na tak ważnym wydarzeniu kulturalnym nie mogło zabraknąć uczniów naszej szkoły. Dzieci wraz z nauczycielami świetnie bawiły się przy muzyce Majki: śpiewały, tańczyły i brały udział w różnorodnych konkursach, za co otrzymały plakaty z podobizną artystki i jej autografem. Piękne piosenki, wesoła zabawa! To na pewno zachęci dzieci do udziału w innych imprezach artystycznych.

Czytaj więcej o: KONCERT MAJKI JEŻOWSKIEJ

GWIAZDKĘ WAM NIESIEMY

2016-12-14

12 grudnia dzieci z grupy przedszkolnej "Motylki" przedstawiły Jasełka dla swoich rodziców i zaproszonych gości. Głównym celem tej uroczystości było wprowadzenie uczestników w radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia, kształcenie umiejętności wyrażania uczuć i przeżyć podczas inscenizacji Jasełek, wzmacnianie więzi emocjonalnej z rodziną, rozwijanie indywidualnych predyspozycji i uzdolnień aktorskich dzieci oraz nabywanie odwagi, śmiałości podczas występów przed publicznością. Przedstawienie było wyjątkowe. Mali aktorzy, we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale. Dzieci przebrane w kostiumy postaci z Jasełek recytowały teksty i interpretowały w sposób aktorski swoje role. Sala wypełniona była aniołkami, które śpiewały kolędy, pastorałki i wspaniale recytowały przygotowane wierszyki. Do szopki przybyli też pastuszkowie oraz królowie, którzy przynieśli Dzieciątku dary. Nasi artyści śpiewali pastorałki i kolędy, wykonywali układy taneczno-ruchowe. Całej tej uroczystości towarzyszyła przepiękna gama kolęd i pastorałek różnych wykonawców. Na koniec dzieci kolędowały wspólnie z rodzicami i złożyły im życzenia Bożonarodzeniowe.

Organizatorką spotkania była wychowawczyni grupy - Pani Maria Chróścik.

Czytaj więcej o: GWIAZDKĘ WAM NIESIEMY

Bogactwo w świecie ciszy

2016-12-05

W piątek 2 grudnia uczniowie klas: III i IV Szkoły Podstawowej im. Stanisława Mikołajczyka w Siedlikowie wzięli udział w zajęciach języka migowego, które prowadzone były przez Panią Annę Radzikowską oraz jej syna Filipa. Zaproszeni goście porozumiewali się z dziećmi wyłącznie za pomocą gestów, gdyż Pani Ania od urodzenia jest osobą głuchoniemą. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, brali udział w zaplanowanych ćwiczeniach i co najważniejsze, zaprzyjaźnili się z nową „nauczycielką”, która zdobyła ich serca swoim radosnym usposobieniem.

Zajęcia miały na celu promowanie wśród dzieci nauki języka migowego oraz wdrażanie do tolerancji inności w świecie społecznym poprzez kontakt z elementarnymi znakami z zakresu daktylografii oraz ideografii. Nauka języka migowego to nie tylko świetna zabawa, ale przede wszystkim wskazanie nowego, alternatywnego sposobu porozumiewania się z ludźmi, przy jednoczesnym uwrażliwianiu na drugiego człowieka. Ucząc dziecko od najmłodszych lat szacunku, tolerancji i godnego traktowania ludzi różniących się od nas samych, a poprzez naukę języka migowego umożliwienie mu sposobu kontaktowania się z osobami z wadą słuchu, rozwijamy jego umiejętności społeczne, poszerzamy jego pogląd na świat oraz sposób jego rozumienia.

Dziękujemy Pani Ani i Filipowi za niezwykłą podróż w świat ciszy, a także Pani Basi Szmaj – Szłapik za zorganizowanie spotkania. Była to świetna lekcja tolerancji i nauki tego, że inność nie dzieli, tylko łączy!

Czytaj więcej o: Bogactwo w świecie ciszy

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

2016-12-01

25 listopada Motylki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem – Misiem. Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe brązowe, zielone itd. A każdy był piękny i wyjątkowy.

Uroczysty dzień rozpoczął się od układania przyniesionych pluszaków w „Krainie Pluszowego Misia”.

Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy piosenkach: „Dwa malutkie misie”, ‘Jadą, jadą misie”. Dla dzieci w tym dniu w przedszkolu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe i plastyczne, konkursy, quizy, zgadywanki, , śpiewanie piosenek, misiowe tańce, degustacja miodku.

Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem.

Czytaj więcej o: DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

ANDRZEJKI

2016-12-01

24 listopada zostały zorganizowane andrzejki dla wszystkich uczniów naszej szkoły, które były połączone z dyskoteką. Głównym organizatorem tej imprezy był Samorząd Uczniowski. Dzieci licznie pomagały w przygotowaniu wystroju sali, która była bardzo magiczna i nastrojowa. Przy wróżbach czuwali przedstawiciele Samorządu oraz nauczyciele. Cieszyły się one ogromną popularnością wśród dzieci. Było można wywróżyć sobie imię przyszłego męża lub żony, powróżyć z kubeczków, były wróżby numerologiczne, horoskop opisowy, kwiatowy. Tradycyjnego lania wosku, oczywiście nie mogło zabraknąć, bo bez tego andrzejki nie byłyby udane, a chociaż interpretacje cieni były bardzo różne, z naszych magicznych sal nikt nie wychodził ze smutną miną, wszyscy byli bardzo radośni i świetnie się bawili.
Największą furorę wywołał pokaz taneczny przygotowany przez instruktorkę fitness - Panią Anię. Było głośno, było wesoło, było fantastycznie!

Czytaj więcej o: ANDRZEJKI

Przejdź do góry