Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start

Strona główna

 

 

 

KOMUNIKAT

 

 

W środę (25 listopada) przedszkolaki oraz uczniowie klas I-V nie przychodzą do szkoły.

 

Powodem odwołania zajęć jest naprawa sieci wodociągowej oraz kilkugodzinna przerwa w dostawie wody.

 

Uczniowie klasy VI przychodzą na godzinę 9:00 i piszą próbny sprawdzian szóstoklasisty.

 

Po zakończonym teście rozchodzą się do domów.

 

W sytuacji, gdy rodzice nie mogą zapewnić dziecku opieki w domu, prosimy o zgłoszenie tego faktu wychowawcy.

 

 

 

 

WAŻNE!!!

 

 

Uczniowie naszej szkoły biorą udział w konkursie organizowanym przez magazyn IT w Edukacji - JESTEM SMART.

 

 

Zadaniem uczestników było nakręcenie filmików propagujących korzystanie z nowych technologii informatycznych.

 

Zwycięzcami zostaną szkoły, które uzyskają najwięcej polubień, komentarzy i udostępnień na stronie youtube.

 

Oto linki do zamieszczonych już filmików uczniów:

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=OrURevEabVU&index=57&list=PLsPPJqbfSyqymv9tnzQDMek6dgvVGdWf_

 

https://www.youtube.com/watch?v=shv1hLPor54&list=PLsPPJqbfSyqymv9tnzQDMek6dgvVGdWf_&index=56

 

 

Do opisu wkradł się błąd, który już zgłosiliśmy, gdyż nasza szkoła nie znajduje się w Ostrzeszowie ;)))

 

Nagrodą jest sprzęt informatyczny dla uczestników konkursu oraz szkoły.

 

Prosimy o logowanie się na portalu "youtube" oraz udostępnianie i komentowanie filmów.

 

Liczymy na Wasze wsparcie!

 

 

 

 

Artykuły

TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

2015-11-19

18 listopada w naszej szkole odbywały się drużynowe rozgrywki rejonu kaliskiego w tenisie stołowym. Konkurs przeznaczony był dla chłopców - uczniów szkół podstawowych. W rozgrywkach uczestniczyło aż 10 drużyn reprezentujących powiaty: ostrzeszowski, kępiński, ostrowski, pleszewski i krotoszyński. Nad sprawnym przebiegiem wydarzenia czuwali sędziowie w składzie: pan Józef Mądry z Ostrzeszowa oraz pan Andrzej Poźniak ze szkoły w Gizałkach. O wyposażenie i sprzęt zadbali gospodarze pod czujnym okiem nauczyciela wychowania fizycznego pana Pawła Kupca. Zasady rywalizacji omówił pan Alojzy Kabat - międzyszkolny powiatowy organizator turniejów tenisa stołowego. Oficjalnego otwarcia zawodów dokonała Pani Dyrektor - Anna Wiśniewska-Polus.
Po zaciętej walce w finale znalazły się szkoły z Łęki Mroczeńskiej (III miejsce), Roszek (II miejsce) i Grabowa (I miejsce). Zdobywcy I i II miejsca awansowali do finału wojewódzkiego. Gospodarze zajęli bardzo dobre V miejsce.
Wszystkim drużynom życzymy dalszych sukcesów sportowych

Czytaj więcej o: TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

DZIEŃ TOLERANCJI

2015-11-17

16 listopada obchodzony jest Dzień Tolerancji - szacunku, akceptacji i uznania bogactwa różnorodności kultur na świecie.
Stał się on okazją do zastanowienia się nad własną postawą m.in.: wobec przedstawicieli innych religii, koloru skóry, a także tych, których poglądy i zachowanie różnią się od naszych. Na szkolnych korytarzach wyeksponowane zostały dekoracje przedstawiające różne symbole i hasła nawiązujące do tematyki i ogólnych założeń Międzynarodowego Dnia Tolerancji. Uczniowie klas IV-VI mieli okazję rozmawiać z wychowawcami na temat tolerancji dla inności, różnych poglądów, statusu materialnego oraz indywidualnie zastanowić się nad własną postawą w tym zakresie
Dodatkowo z tej okazji przygotowany został "apel" podczas którego wszyscy uczniowie mieli możliwość wyrażenia opinii i poglądów dotyczących akceptacji oraz zrozumienia. Chętne osoby brały udział w konkursie recytatorskim, inscenizacji, a także wspólnej dyskusji.
Dzień Tolerancji nawiązywał do programu profilaktycznego szkoły oraz programów wychowawczych klas.
Za zorganizowanie i przeprowadzenie akcji dziękujemy Pani Edycie Polus.

Czytaj więcej o: DZIEŃ TOLERANCJI

11 listopada

2015-11-10

10 listopada w naszej szkole uroczyście świętowaliśmy 97 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji odbyła się akademia, podczas której zostały zaprezentowane fakty historyczne związane z tym świętem. Stało się już tradycją, że każdą akademię uświetniają pieśni patriotyczne. Tym razem mieliśmy okazję wysłuchać dawnego hymnu Polski oraz utworu Jana Pietrzak "Żeby Polska była Polską". Dla wszystkich była to doskonala lekcja historii, którą przygotowali uczniowie klasy VI pod opieką pana Pawła Kupca.

Czytaj więcej o: 11 listopada

Taki duży, taki mały, może świętym być!

2015-11-04

Dzień Wszystkich Świętych to czas bardzo uroczysty i radosny, ponieważ tego dnia Kościół wspomina wszystkich świętych. W sposób szczególny przekonaliśmy się o tym w Zaduszki, biorąc udział w Szkolnym Balu Wszystkich Świętych. Zwyczaj tzw. Balu Świętych narodził się w niektórych wspólnotach zakonnych i po dziś dzień tam jest praktykowany. Każda z klas losowała świętego patrona, do którego miała zwrócić się z prośbą o wstawiennictwo. Dodatkowym zadaniem było przebranie się za przydzieloną postać. Przedszkolaki oraz uczniowie klas I – VI Szkoły Podstawowej w Siedlikowie musieli także zaprezentować wylosowaną wcześniej świętą osobę w sposób rzeczowy i interesujący. Dzieci podczas realizacji tego zadania wykazały się niezwykłą pomysłowością. Można było zatem zobaczyć m. in. zdjęcia z życia Jana Pawła II, św. Faustyny czy Ojca Pio. Klasy rywalizowały również w konkursie biblijnym. Pani Katechetka chcąc podziękować za ogrom pracy włożony w przygotowanie prezentacji dotyczącej wylosowanego świętego/świętej postanowiła wszystkim klasom wręczyć słodką niespodziankę. Dzień zakończyła wizyta na pobliskim cmentarzu.

Czytaj więcej o: Taki duży, taki mały, może świętym być!

Owoce i warzywa jemy, bo zdrowo żyć chcemy!

2015-10-29

Jak smakuje zdrowie przekonali się uczniowie naszej szkoły. Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klas I-III brały udział w obchodach Dnia Witamin. Zaplanowane działania miały na celu promocję zdrowego stylu życia, wdrażanie nawyków zdrowego odżywiania, zwrócenie uwagi rodziców na kwestie żywieniowe, inspirowanie uczniów do różnorodnych działań na rzecz promocji zdrowia, czyli po prostu przekonanie dzieci, że codzienne jedzenie warzyw i owoców jest ważne i zdrowe. Szczególnie w czasach, kiedy w plecakach, obok książek znajdują się chipsy, batony i napoje gazowane. Spotkanie stało się okazją do zabawy i uaktywnienia twórczych możliwości uczniów. Milusińscy z zapałem i zaciekawieniem brali udział w konkursach, występach artystycznych oraz pracach manualnych. Na szkolnym korytarzu spotkać było można różnobarwny korowód znanych wszystkim owoców i warzyw.
Mamy nadzieję, że nasza akcja przyczyni się do częstszego sięgania po owoce i warzywa. Zachęcamy wszystkich do jedzenia ich na przerwach. Niech w naszej szkole zapanuje moda na jedzenie warzyw i owoców, bo jak wiadomo W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH!

Czytaj więcej o: Owoce i warzywa jemy, bo zdrowo żyć chcemy!

O zmarłych pamiętamy...

2015-10-29

Na cmentarzach można już zauważyć wielkie przygotowania do zbliżającego się Dnia Wszystkich Świętych. Obserwujemy, że osoby odwiedzające swoich bliskich sprzątają groby, zapalają znicze, stawiają kwiaty, by w ten sposób oddać cześć swoim najbliższym, a także uczcić ich pamięć.
O przygotowaniach do tegoż dniach pomyśleli także uczniowie naszej szkoły, którzy pod opieką Pani Katechetki wybrali się na pobliski cmentarz. Dzieci zajęły się pracami porządkowym. Młodzi pomocnicy ochoczo grabili liście, wyrywali chwasty, uschniętą trawę, czyścili pomniki, zapalali znicze.
Troska o miejsca święte to nie tylko nasze zadanie, ale i obowiązek względem naszych rodzin. Należy się cieszyć z tego, że rośnie pokolenie ludzi młodych, którzy z ochotą i radością dbają o groby bliskich, ale i nieznajomych.

Czytaj więcej o: O zmarłych pamiętamy...

"Inna niż inni"

2015-10-24

22 października wszyscy uczniowie naszej szkoły brali udział w przedstawieniu profilaktycznym "Inna niż inni".
Przedstawiciele Krakowskiego Centrum Profilaktyki opowiedzieli historię 9-letniej Leny, nieufnej wobec rówieśników i dorosłych z powodu trudności w znalezieniu się we współczesnym świecie. Zamknięta w sobie i wrażliwa dziewczynka, nietolerowana przez kolegów i koleżanki ma coraz większe problemy ze swoimi emocjami oraz z nawiązywaniem relacji z rówieśnikami i dorosłymi. Na szczęście w porę cały problem dostrzega i celnie diagnozuje szkolny woźny, który postanawia poprzez pracę z dziewczynką nauczyć ją poruszania się w codziennym życiu oraz prowadzi proces jej socjalizacji. Z czasem Lena akceptując swoją inność, otwiera się na ludzi, nawiązuje nowe przyjaźnie, przestaje traktować dorosłych, jako swoich wrogów i uczy się
empatii do świata.
Po spektaklu aktorzy przeprowadzili prelekcję na tematy poruszone w widowisku.

Czytaj więcej o: "Inna niż inni"

DZIEŃ NOWOCZESNYCH TECHNOLOGII

2015-10-24

Potencjał edukacyjny mobilnych technologii jest ogromny. Istnieje wiele dowodów, że upowszechnienie urządzeń z internetem nie tylko ratuje życie i zdrowie. Współczesne komputery, smartfony czy tablety również uczą, wykorzystując do tego coraz powszechniejszy dostęp do bezprzewodowego internetu. Dotyczy to praktycznie każdej grupy wiekowej: od dzieci w wieku przedszkolnym, przez gimnazjalistów, licealistów i studentów, aż po osoby, które swoją ścieżkę edukacji już co prawda zakończyły, ale technologie nadal pomagają im w poszerzaniu wiedzy i doskonaleniu umiejętności.
20 października upłynął w naszej szkole pod hasłem "Dnia nowoczesnych technologii". Podzieleni na grupy uczniowie brali udział w zajęciach lekcyjnych podczas których nauczyciele wykorzystywali dostępny sprzęt informatyczny. Do dyspozycji dzieci były: tablety, smartfony, komputery, tablice multimedialne oraz klocki Lego. Każde z tych urządzeń okazało się świetną pomocą dydaktyczną.
Nowoczesne narzędzia IT dla edukacji dają możliwość korzystania z gier edukacyjnych, zabawy z barwnymi postaciami, mnóstwo efektów dźwiękowych. Dzieci mogą korzystać z aplikacji uczących matematyki, nauk przyrodniczych i logicznego myślenia. Taka forma zajęć to duże urozmaicenie i atrakcyjny sposób nauki. Praca z urządzeniami nowej generacji informatycznej uczy cierpliwości, pomaga ćwiczyć koncentrację, spostrzegawczość oraz pobudza wyobraźnię.

Czytaj więcej o: DZIEŃ NOWOCZESNYCH TECHNOLOGII

Przejdź do góry

Sponsorzy nagród w konkursie "Szkolnastrona Roku 2014"

Megamatma