Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start

Strona główna

 

 

 

A CZY TY ODWIEDZIŁEŚ JUŻ BIBLIOTEKĘ SZKOLNA??

 

 

 

 

 

 

 

 Rozkład zajęć oraz autobusów do pobrania w zakładce:

 

PLAN LEKCJI

 

 

 

Artykuły

Bogactwo w świecie ciszy

2016-12-05

W piątek 2 grudnia uczniowie klas: III i IV Szkoły Podstawowej im. Stanisława Mikołajczyka w Siedlikowie wzięli udział w zajęciach języka migowego, które prowadzone były przez Panią Annę Radzikowską oraz jej syna Filipa. Zaproszeni goście porozumiewali się z dziećmi wyłącznie za pomocą gestów, gdyż Pani Ania od urodzenia jest osobą głuchoniemą. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, brali udział w zaplanowanych ćwiczeniach i co najważniejsze, zaprzyjaźnili się z nową „nauczycielką”, która zdobyła ich serca swoim radosnym usposobieniem.

Zajęcia miały na celu promowanie wśród dzieci nauki języka migowego oraz wdrażanie do tolerancji inności w świecie społecznym poprzez kontakt z elementarnymi znakami z zakresu daktylografii oraz ideografii. Nauka języka migowego to nie tylko świetna zabawa, ale przede wszystkim wskazanie nowego, alternatywnego sposobu porozumiewania się z ludźmi, przy jednoczesnym uwrażliwianiu na drugiego człowieka. Ucząc dziecko od najmłodszych lat szacunku, tolerancji i godnego traktowania ludzi różniących się od nas samych, a poprzez naukę języka migowego umożliwienie mu sposobu kontaktowania się z osobami z wadą słuchu, rozwijamy jego umiejętności społeczne, poszerzamy jego pogląd na świat oraz sposób jego rozumienia.

Dziękujemy Pani Ani i Filipowi za niezwykłą podróż w świat ciszy, a także Pani Basi Szmaj – Szłapik za zorganizowanie spotkania. Była to świetna lekcja tolerancji i nauki tego, że inność nie dzieli, tylko łączy!

Czytaj więcej o: Bogactwo w świecie ciszy

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

2016-12-01

25 listopada Motylki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem – Misiem. Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe brązowe, zielone itd. A każdy był piękny i wyjątkowy.

Uroczysty dzień rozpoczął się od układania przyniesionych pluszaków w „Krainie Pluszowego Misia”.

Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy piosenkach: „Dwa malutkie misie”, ‘Jadą, jadą misie”. Dla dzieci w tym dniu w przedszkolu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe i plastyczne, konkursy, quizy, zgadywanki, , śpiewanie piosenek, misiowe tańce, degustacja miodku.

Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem.

Czytaj więcej o: DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

ANDRZEJKI

2016-12-01

24 listopada zostały zorganizowane andrzejki dla wszystkich uczniów naszej szkoły, które były połączone z dyskoteką. Głównym organizatorem tej imprezy był Samorząd Uczniowski. Dzieci licznie pomagały w przygotowaniu wystroju sali, która była bardzo magiczna i nastrojowa. Przy wróżbach czuwali przedstawiciele Samorządu oraz nauczyciele. Cieszyły się one ogromną popularnością wśród dzieci. Było można wywróżyć sobie imię przyszłego męża lub żony, powróżyć z kubeczków, były wróżby numerologiczne, horoskop opisowy, kwiatowy. Tradycyjnego lania wosku, oczywiście nie mogło zabraknąć, bo bez tego andrzejki nie byłyby udane, a chociaż interpretacje cieni były bardzo różne, z naszych magicznych sal nikt nie wychodził ze smutną miną, wszyscy byli bardzo radośni i świetnie się bawili.
Największą furorę wywołał pokaz taneczny przygotowany przez instruktorkę fitness - Panią Anię. Było głośno, było wesoło, było fantastycznie!

Czytaj więcej o: ANDRZEJKI

Wycieczka do Ostrzeszowa

2016-11-17

15 listopada klasy IV-VI wzięły udział w wyjeździe do Ostrzeszowa. Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w Ostrzeszowskim Centrum Kultury. Tam uczniowie obejrzeli musical pod tytułem "Tajemniczy ogród". Osierocona Mary zostaje oddana pod opiekę wuja-samotnika, mieszkającego w ponurym zamku. Posiadłość kryje w sobie wiele gorzkich tajemnic, ale niepowstrzymana siła rodzącej się przyjaźni pozwoli odczarować los i przywrócić do życia nie tylko zapomniany ogród, lecz także domowników.
Kolejną atrakcją były zajęcia grupowe w Centrum Sportowym "Kotłownia". Dzieci miały możliwość rozegrania turnieju piłkarskiego, zaciętej walki siatkarskiej oraz każdy z uczestników mógł spróbować swoich sił w... squasha! Prowadzącymi spotkanie byli Panowie: Aleksander i Łukasz Dominikowie. Serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie!

Czytaj więcej o: Wycieczka do Ostrzeszowa

Akademia z okazji rocznicy odzyskania niepodległości

2016-11-17

10 listopada odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji święta 11 Listopada zwanego Świętem Niepodległości. W tym roku przypada 98 rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę wolności w 1918 roku, po 123 latach zaborów.

Program artystyczny przygotowany został przez uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum pod kierunkiem pań: Beaty Binkowskiej oraz Marleny Lubryki.

Uroczystość rozpoczęła się złożenia kwiatów i zniczy pod obeliskiem upamiętniającym poległych powstańców. Następnie wszyscy zgromadzeni przeszli do szkoły, gdzie wprowadzono sztandary i wspólnie odśpiewano hymn państwowy.

Scenariusz montażu słowno - muzycznego obejmował treści historyczne, pieśni oraz wiersze. W bardzo ciekawy i obrazowy sposób przedstawiono losy naszej Ojczyzny, począwszy od zaborów, aż po czasy współczesne. Występ uświetniony został przez recital szkolnego chóru.

Młodzież szkolna oraz zaproszeni goście z zainteresowaniem i w skupieniu obejrzeli oraz wysłuchali tej szczególnej lekcji historii.

Uroczystość połączona była z obchodami 750-lecia Siedlikowa.

Czytaj więcej o: Akademia z okazji rocznicy odzyskania niepodległości

DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA

2016-11-10

27 października uczniowie i wychowawcy oddziału przedszkolnego oraz klas I-III wzięli udział w Dniu Zdrowego Śniadania.

Dzieci przyniosły do szkoły wszystko to, co jest niezbędne, aby przygotować zdrowe śniadanie (świeże warzywa i owoce, masło, sery, pieczywo, soki …). Pamiętając o higienie i bezpieczeństwie, uczniowie, z pomocą wychowawców, przygotowali zdrowe, kolorowe i apetyczne kanapki, które wyjątkowo smakowały dzieciom. W ten sposób maluchy miały możliwość praktycznego zastosowania poznanych wcześniej zasad zdrowego odżywiania i kształtowania prawidłowych nawyków żywieniowych. Teraz już wiedzą, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, dzięki któremu mają energię do nauki i zabawy oraz lepiej koncentrują się na lekcjach.

Udaną akcję zawdzięczamy Pani Natalii Świstak - Trawińskiej, która przedstawiła dzieciom korzyści płynące z prawidłowego odżywiania oraz zachęciła do przygotowywania posiłków wspólnie z rodzicami.

Czytaj więcej o: DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA

AKADEMIA Z OKAZJI DNIA PAPIESKIEGO

2016-10-26

25 października w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Papieskiego. Jego hasło przewodnie brzmiało: Jan Paweł II – przyjaciel dzieci.

Przedstawiony montaż słowno – muzyczny został przygotowany przez księdza Krzysztofa Lipińskiego. Uroczystość rozpoczęła się przypomnieniem fragmentów wywiadu dzieci z Janem Pawłem II. Następnie wszyscy zgromadzeni mieli okazję wysłuchać słów hymnu, który otwierał tegoroczne Światowe Dni Młodzieży.

Głównym przesłaniem spotkania było ukazanie Karola Wojtyły jako prawdziwego człowieka modlitwy, który staje się wzorem i nauczycielem. Przez swój przykład uczy, że trzeba wierzyć, działać, a w końcu modlić się.

Całość przedstawienia wzbogaciły pieśni religijne wykonane przez dzieci oraz nauczycieli. Warto nadmienić, iż szczególny nastrój wywołała ulubiona pieśń papieża pod tytułem „Barka” wykonana z udziałem publiczności.

Czytaj więcej o: AKADEMIA Z OKAZJI DNIA PAPIESKIEGO

W KRAINIE CHLEBA I BUŁECZKI

2016-10-21

18 października br. uczniowie klasy pierwszej wraz z paniami: Renatą Cempel i Pauliną Kinastowską uczestniczyli w „przepysznych zajęciach” w Gospodarstwie Rolnym Pani Aleksandry Brylewskiej-Błoch w Komorowie.
Dzieci miały możliwość poznania prawdziwej historii produkcji pieczywa w dawnych czasach, a dzięki wielu prezentacjom zdjęć oraz prawdziwych eksponatów urządzeń wykorzystywanych w gospodarstwach domowych, poczuć ten niepowtarzalny klimat.
Pani Ola zadbała o każdy szczegół zajęć; najpierw dzieci rozpoznawały i nazywały rodzaje zbóż, z których najczęściej produkujemy chleb i bułeczki. Następnie smakowały płatki zbożowe i przesiewały mąkę przez tradycyjne sito. Mogły również doświadczyć, jak pachnie prawdziwy zakwas chlebowy.
Kolejny etap pracy to przygotowanie ciasta, formowanie bułeczek do wypieku oraz dekorowanie ulubionymi ziarenkami.
Po ciężkiej aczkolwiek ekscytującej pracy czekały na wszystkich gości „swojskie smakołyki”. Na ogromnych paterach naprzemiennie poukładane chlebki z masełkiem, białym serem lub powidłami, a także ze smalcem i ogórkiem kwaszonym. Na deser: kawa zbożowa z mlekiem oraz śliwkowym oczkiem spoglądające drożdżówki i ciasto drożdżowe. Żelazną zasadą gospodyni tego swojskiego i pięknego miejsca jest samodzielne przygotowywanie potraw
z produktów własnej uprawy i hodowli.
Na zakończenie oprócz pamiątkowych zdjęć, dzieci pełne wrażeń wykonały rysunki, którymi obdarowały Panią Olę.

Czytaj więcej o: W KRAINIE CHLEBA I BUŁECZKI

Przejdź do góry